باسف به دنبال ساخت یک پروژه کراکر 10 میلیارد دلاری در چین

(دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷) ۱۱:۴۳

عملیات ساخت و ساز این طرح تا سال 2030 میلادی تکمیل شود و نخستین مجتمع های در آن از سال 2026 شروع به کار کنند.

به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ ، شرکت صنایع شیمیایی باسف آلمان و استان گوانگ دونگ چین به تازگی وارد یک توافقنامه چارچوب همکاری (framework agreement) برای ساخت یک تاسیسات پتروشیمی به ارزش 10 میلیارد دلار (معادل هشت میلیارد و 500 ملیون یورو) شدند.

توافقنامه یادشده با حضور مارتین برودرمولر، رئیس باسف، و لین شائوچن، معاون فرماندار استان گوانگ دونگ، در تاریخ نهم ژانویه در شهر Ludwigshafen آلمان امضاء شد.

غول صنایع شیمایی آلمان، باسف، شهر ژانژیانگ در قلب جنوب غرب استان گوانگ دونگ را به عنوان مکان احداث دومین تاسیسات Verbund خود یا سایت زنجیره ارزش یکپارچه در چین انتخاب کرده است.

برودرمولر می گوید: انتظار می رود سهم چین از تولید جهانی صنایع شیمیایی تا سال 2030 میلادی به 50 درصد افزایش یابد. گوانگ دونگ بازاری رو به رشد برای نوآوری در حوزه صنایع شیمایی به شمار می رود و سایت جدید ما می تواند پاسخگوی نیاز طیف وسیعی از مشتریان صنایع مختلف باشد.

باسف در نظر دارد با به کارگیری اصول اقتصاد گردشی (circular economy) در سایت Verbund واقع در ژانژیانگ، راه حل های تولید نوآورانه و پایدار را توسعه دهد. از جمله می توان به اصول حفظ منابع از طریق به کارگیری ضایعات و محصولات جانبی به عنوان خوراک اولیه اشاره کرد.

این مجموعه قرار است به طور کامل توسط باسف اداره شود. عملیات ساخت و ساز نیز انتظار می رود تا سال 2030 میلادی تکمیل شود و نخستین مجتمع ها در آن از سال 2026 شروع به کار کنند.

تعداد بازدید : ۲۹۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید