گزارش خبری

پنج نکته درباره ایران پلاست
ایران پلاست سیزدهم، هفته گذشته برگزار شد؛ نمایشگاهی که برگزاری آن را به طور کلی برای اقتصاد کشور به ویژه در شرایط فعلی امیدبخش بود و امسال نشانه های مثبت بیشتری هم در خود داشت.
شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
[ تعداد بازدید:۷۶۳ ]

ایران پلاست؛ بزرگترین رویداد صنعت پتروشیمی در سایه وفاق و همدلی
سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست می تواند زمینه را برای رونق و توسعه صنایع پایین دستی در صنعت پتروشیمی ایران فراهم کند.
شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
[ تعداد بازدید:۸۸۲ ]
پترو پالایشگاه ها راهبردی برای کاهش خام فروشی
جهت گیری امروز کشورهای پیشرفته دنیا به سمت ساخت واحدهای پترو پالایشی معطوف شده که از اهمیت ویژه ای برخوردار است و از مزایای ایجاد آن می توان به افزایش حاشیه سود فرآوری نفت، کاهش آلودگی، کاهش هزینه های تأمین خوراک، مدیریت یکپارچه و هماهنگی میان واحدها اشاره کرد.
چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
[ تعداد بازدید:۱,۲۹۴ ]
تبلور اقتصاد مقاومتی با افتتاح طرح های پتروشیمی
نام اقتصاد مقاومتی که به میان می‌آید، باید صنعت پتروشیمی ایران را از پیشگامان این راه دانست که با حرکت در این مسیر کارنامه‌ای موفق ثبت کرده است. گواه این موضوع طرح‌های مختلف پتروشیمی است که در سال های اخیر افتتاح شده و نتیجه آن با رشد و تنوع تولید و همچنین صادرات برای اقتصاد کشور همراه بوده است.
دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
[ تعداد بازدید:۱,۷۹۳ ]
ژست آمریکایی و تحریم پتروشیمی
دولت آمریکا این بار با افزودن نام یک هلدینگ پتروشیمی به لیست تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران ، بخش دیگری از صنعت نفت رادر حالی بر سر زبان‌ها انداخت که آگاهان جوامع بین المللی بر شکست این اقدام نابخردانه دونالد ترامپ تاکید و اتفاق نظر دارند.
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
[ تعداد بازدید:۳,۱۳۶ ]
نگرانی بازارهای پتروشیمی آسیا به دنبال بالا گرفتن جنگ تجاری میان چین و آمریکا
معامله گران آسیایی با بالا گرفتن جنگ تجاری میان چین و امریکا نگران هستند که ممکن است تقاضا از سوی چین به عنوان یکی از واردکنندگان کلیدی محصولات پتروشیمی در بازار آسیا، کاهش یابد.
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
[ تعداد بازدید:۱,۵۸۵ ]
رونق تولید محور بیست و چهارمین نمایشگاه صنعت نفت
بیست و چهارمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی فرصت مناسبی برای ارائه تازه‌ ترین فناوری‌ها و دانش روز جهان به ویژه از سوی شرکت های ایرانی است.
سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
[ تعداد بازدید:۱,۷۷۲ ]