تامین خوراک طرح دی پلیمر آریا همزمان با افزایش تولید پروپیلن در کشور

(سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷) ۱۲:۳۰

خوراک مورد نیاز طرح دی پلیمر آریا با افزایش تولید پروپیلن در کشور بطور کامل تامین خواهد شد.

به گزارش خبرنگار نیپنا ، رضا نوروززاده مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و مدیران ارشد این شرکت صبح امروز سه شنبه (26 تیرماه) از طرح دی آریا پلیمردر شهرستان خمین  که تولید کننده پلی پروپیلن با ظرفیت تولید ۱۷۵ هزارتن خواهد بود بازدید کردند.

براساس این گزارش این طرح در حال حاضر ۶۲ درصد پیشرفت داشته و پیش راه‌اندازی آن اواخر سال ۹۸ خواهد بود.

حمید کبیری مدیر عامل طرح دی آریا پلیمر عمده ترین دغدغه آینده را تامین خوراک عنوان کرد و گفت: تجهیزات این پلنت مطابق با اصول مهندسی در اروپا تهیه شده و نمونه آن در نروژ راه اندازی شده است و روزانه به ۷ هزار بشکه پروپیلن نیاز داریم و امیدواریم در مواجهه با مشکل خوراک شرکت ملی صنایع پتروشیمی به ما کمک کند .

نوروززاده نیز در جریان این بازدید اظهار کرد: نیاز کشور به پلی پروپیلن بسیار زیاد است و افق آینده صنعت پتروشیمی افزایش تولید پروپیلن است و نباید هیچ گونه نگرانی در مورد تامین خوراک داشته باشید و با توجه به این که واحد در حال احداث است موظف به تامین خوراک از طریق پتروشیمی شازند هستیم و با تسریع امور امیدوارم بزودی شاهد افتتاح آن باشیم.

بساق زاده مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز تصریح کرد تعداد زیادی واحد تولید کننده پروپیلن در کشورمان وجود دارد که می تواند خوراک این واحد را تامین کند. هر وقت طرح دی آریا پلیمر وارد سرویس شد پروپیلن پتروشیمی شازند در اختیار شرکت دی پلیمر آریا قرار می گیرد.

تعداد بازدید : ۱,۶۹۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید