توسعه نسل جدیدی از پلی اتیلن ها با همکاری بوریالیس و بروج امارات

(سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶) ۱۲:۰۳

شرکت های بوریالیس و بروج امارات عرضه خانواده جدید پلی اتیلن های سبک خطی را به صورت همزمان درسه شهر ابوظبی ،شانگهای و لینتس اتریش آغاز کردند.

به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ  ،شرکت های صنایع شیمیایی بوریالیس اتریش (Borealis) و بروج امارات به تازگی از تولید خانواده ای جدید از پلی اتیلن های سبک خطی گرید بسته بندی موسوم به آنتئو (Anteo) خبر دادند. گرید یاشده تسهیلاتی نظیر امکان فرآوری در فشار اکستروژن کمتر، آب بندی بهتر (sealing integrity) و مقاومت در برابر سوراخ شدن (puncture resistance) بالاتر را برای فعالان بازار جهانی بسته بندی فراهم می آورد.

این دو شرکت، عرضه خانواده جدید پلی اتیلن های سبک خطی را به صورت بین المللی و همزمان در سه شهر مختلف ابوظبی امارات، شانگهای چین و لینتس اتریش آغاز کردند. این نخستین بار در تاریخ همکاری بوریالیس و بروج محسوب می شود که محصول مشترک این دو شرکت که در یک مکان (one single location) توسعه یافته است؛ به طور بین المللی عرضه می شود.

بر اساس این گزارش ، آنتئو با به کارگیری فناوری اختصاصی بوریالیس موسوم به BBT (Borstar Bimodal Terpolyme) تولید شد. این تکنولوژی طراحی کاتالیست هوشمند (smart catalyst design) را با یک سیستم دو رآکتوره (two-reactor system) و دو کومونومر (comonomers) ترکیب می کند.

مائوریتس ون تال، معاون ارشد بخش نوآوری و فناوری بوریالیس، عنوان کرد: این تولید و عرضه یک محصول معمولی نیست. بلکه فناوری اختصاصی یادشده یک پیشرفت چشمگیر در حوزه مهندسی مولکولی (molecular engineering) محسوب می شود. تکنولوژی ای که در حال حاضر در اختیار تولیدکننده دیگری نیست.

تعداد بازدید : ۱,۰۰۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید