گزارش خبری

محدودیتی که به سود کلیت پتروشیمی است
دکتر عیسی کلانتری معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در گفت و گویی با روزنامه اطلاعات گفته که احداث صنایع فولاد و پتروشیمی در مناطق غیرساحلی ممنوع است.
دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
[ تعداد بازدید:۲۳۸ ]

لزوم تعامل بین بخش خصوصی و دولت
واگذاری هایی که سال های قبل در صنعت پتروشیمی انجام شده همچنان انتقاداتی را به دنبال دارد. از نبود نهاد تنظیم گر تا حضور خصولتی ها در این صنعت از مواردی است که باعث شده به خصوصی سازی با دیده تردید نگریسته شود.
چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴
[ تعداد بازدید:۳۲۹ ]
بازرگانی محصولات پتروشیمی؛ ما چه کردیم، رقبا چه کردند/حرکت در خلاف جهت مسیر آب
هرچند خصوصی سازی، یک اصل پذیرفته شده در اقتصاد جهان و تکلیفی قانونی و مورد قبول اکثریت قریب به اتفاق کارشناسان اقتصادی محسوب می شود اما واقعیت آن است که خصوصی سازی در ایران بعضا در مسیر صحیحی حرکت نکرد و در برخی حوزه ها به ویژه صنعت پتروشیمی بدون دوراندیشی کامل صورت گرفت.
یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
[ تعداد بازدید:۴۴۹ ]
روابط با اروپا و آسیا؛ تداوم سیاست برد- برد
راهبردهای جدید سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی تشریح شد.
سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
[ تعداد بازدید:۴۱۰ ]
سواحل مکران قطب جدید صنایع پتروشیمی ایران
سواحل خلیج‌فارس و دریای عمان با توجه به ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود مکانی مناسب برای توسعه صنعت پتروشیمی است و با توجه به وجود منابع گسترده گاز، قابلیت‌های خوبی برای توسعه دارند . مطالعه برای ایجاد مجتمع‌های پتروشیمی در سواحل مکران سال‌ها قبل آغاز شده بود که به‌دلیل عدم وجود زیرساخت‌ها، اقدامی برای اجرایی کردن این مطالعه‌ها انجام نگرفت و در این مسیر چند سالی است که شاهد تحرک در این منطقه و توسعه صنعتی آن هستیم.
سه شنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱
[ تعداد بازدید:۵۱۹ ]
رشد25 درصدی تولید محصولات پتروشیمی در هلدینگ نفت و گاز پارسیان
هلدینگ نفت و گاز پارسیان در مسیر افزایش تولید و صادرات محصولات پتروشیمی قرار گرفته است.
یکشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵
[ تعداد بازدید:۴۴۵ ]
همگرایی هلدینگ ها برای جذب سرمایه گذاری/ افزایش بهره وری با کاهش بنگاه داری
همپوشانی منافع هلدینگ ها، مدیریت متحد در بخش خصوصی را به دنبال خواهد داشت که می توان به پشتوانه آن سرمایه گذاری های بیشتری انجام داد.
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
[ تعداد بازدید:۴۴۸ ]
تهدیدات جدید برای صنعت پتروشیمی ایران و ضرورت بازنگری
وحدت فرماندهی باید در پتروشیمی ایران احیا شود
صحنه بازار پتروشیمی در دنیا نسبت به نیمه دوم دهه 80 شمسی که در آن خصوصی‌سازی مجتمع‌های پتروشیمی در ایران آغاز شد، به صورت جدی تغییر کرده است. در واقع زمین بازی پتروشیمی‌های دنیا به کلی تغییر کرده و رقابت بسیار شدیدتر از پیش شده است.
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱
[ تعداد بازدید:۳۳۲ ]
بیدی که به باد ترامپ نمی‌لرزد
تأثیر بازگشت تحریم‌های آمریکا بر صنعت پتروشیمی ایران
صنایع مختلف در ایران، امروز به دنبال یافتن پاسخ این سوال هستند که تأثیر خروج آمریکا از برجام چیست؟ تصمیم دونالد ترامپ، برای بازگرداندن تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا که به واسطه توافق هسته‌ای تعلیق شده بودند، چه تأثیری بر صنایع مختلف می‌تواند داشته باشد؟
یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷
[ تعداد بازدید:۳۶۸ ]
NPC، آماده‌ترین برای رگولاتوری پتروشیمی است
دهه 80 برای اقتصاد کشور سال‌های پرتلاطمی است که همچنان رد پای آن بر بدنه ساختار اقتصادی ایران مانده است؛ اقداماتی که عجولانه صورت گرفت نیازمند مرهم است و دست شفادهنده مجوز مرهم‌گذاری ندارد.
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
[ تعداد بازدید:۳۶۹ ]
اولویتی به نام تکمیل زنجیره ارزش در پتروشیمی
بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران، همانگونه که فرصتی برای ارائه دستاوردهای صنعت پتروشیمی و مذاکره شرکتهای داخلی و خارجی برای انعقاد تفاهم نامه ها و قراردادهای جدید برای توسعه تعاملات بود، مجالی هم برای درک نوع نگرش مدیران عالی صنعت نفت به پتروشیمی محسوب می شد.
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳
[ تعداد بازدید:۳۹۰ ]
صفحه ۱ از ۱۰ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »