انتصاب نخستین مدیر رده بالای خانم در صنعت نفت/ مرضیه شاهدایی مدیر طرح های پتروشیمی

(سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳) ۱۱:۰۴

مراسم معارفه نخستین مدیر رده بالای خانم در صنعت نفت با معرفی مرضیه شاهدایی به عنوان سرپرست مدیریت طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی برگزار شد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در این مراسم با تاکید بر اینکه مدیران تغییر می کنند و پست ها دوام ندارد افزود: در اتاق من تصویر 11 مدیرعامل قبلی وجود دارد و هر وقت که این تصاویر را می بینم یادم می افتد که مدیریت ها دوام ندارد و هر مدیری باید نقش آفرینی خودش را انجام دهد و خوش به حال کسانی که سال ها اثر نقش آفرینی و نام نیک آن ها باقی می ماند.

عباس شعری مقدم با تقدیر از زحمات مهندس احمدرضا حیدرنیا در مدت تصدی سمت مدیریت طرح ها در دوران سخت مدیریتی اش گفت: از توانمندی های ایشان به عنوان مشاور در امور طرح ها بهره مند خواهم شد.

وی با اشاره به توانمندی های مرضیه شاهدایی افزود: امیدوارم حضور ایشان هم در مدیریت طرح ها مثمر ثمر باشد و هم راهگشای حضور بانوان در سمت های مدیریتی صنعت نفت شود.

 

سادات: شاهدایی شجاع و راستگوست

مهندس سادات، مدیر طرح های اسبق شرکت ملی صنایع پتروشیمی هم که به عنوان مدیر پیشکسوت در این مراسم شرکت کرده بود با برشمردن ویژگی های مرضیه شاهدایی گفت: ایشان دارای تفکر سیستمی و ذهنی منظم هستند و شایستگی ها و توانمندی های خود را در مدیریت طرح ها بارها و بارها ثابت کرده اند.

وی شجاعت، راستگویی و دقت نظر را از دیگر ویژگی های شاهدایی برشمرد و افزود:  ایشان علاوه بر اینکه به خانواده بسیار مقید بود، اما همیشه آماده کار و فعالیت بود و در همه ماموریت ها با توانمندی خوبی حضور داشت و در دوره ای که هر هفته چند سفر انجام می دادیم هیچوقت گله و شکایتی نداشت.

 

تندگویان : شایسته  سالاری محقق شود/ جامعه از توانمندی خانم ها محروم نماند

فاطمه تندگویان مشاور وزیر نفت در امور بانوان هم در این مراسم با تاکید بر تحقق شایسته سالاری در انتصاب مدیران گفت: اندیشمندان جهانی معتقدند انسان محور توسعه است و شاخص آن حضور همه مردم اعم از مردان و زنان است و با توجه به اینکه امروز هم ما در کشور در پی توسعه هستیم باید بتوانیم از توانمندی همه مردم کشور به ویژه زنان بهره مند شویم.

وی با بیان اینکه مدیران بالادست همیشه از قابلیت های زنان تعریف می کنند افزود: اما در حوزه عمل معمولا کمتر از توانایی های زنان در سمت های مدیریتی استفاده می شود.

تندگویان با اشاره به آمار رسمی درباره میزان اشتغال زنان افزود: آمار اشتغال کار زنان در حالی 32 درصد است که میزان دانش آموختگان خانم 64 درصد است.

مشاور وزیر نفت در امور بانوان افزود: از این 32 درصد ، 72 درصد در آموزش و پرورش، حدود 17 درصد در بهداشت و درمان و مابقی هم در سایر مشاغل مشغول فعالیت هستند.

وی ساختار جامعه، ساختار سازمانی و سبک و سیاق مدیریت مردانه را عوامل موثر در عدم به کارگیری بانوان در سطوح مدیریت دانست و افزود: حضور خانم ها در سطوح مدیریت لطف در حق آنها نیست بلکه بهره مندی جامعه از توانمندی آنان است و نباید جامعه را از این توانایی ها محروم کرد.

مشاور وزیر نفت در امور بانوان افزود: هر زمان شایستگی ها و توانمندی های فردی دیده نشود و به او اجازه بروز این توانایی ها داده نشود آن فرد کشته شده است

تندگویان افزود: باید فرصت ابراز توانمندی ها را به همه افراد داد.

 

شاهدایی: عمل مهمتر از حرف است

مرضیه شاهدایی هم در سخنانی کوتاه با تشکر از اعتمادی که به او شده است افزود: امیدوارم بتوانم در جهت اهداف سازمان خدمت کنم و پاسخگوی این اعتماد باشم.

وی ضمن قدردانی از همه مدیران پیشین مدیریت طرح ها به ویژه مهندس سادات ابراز امیدواری کرد بتواند از تجارب آنها در اداره این مجموعه استفاده کند.

شاهدایی به برنامه ریزی ها برای جهش دوباره صنعت پتروشیمی با شرایط جدید اشاره کرد و افزود: استفاده از توانمندی های داخلی و تکیه بر اصول اخلاق حرفه ای اولویت های کاری من در این راه است.

وی با تاکید بر اینکه مهمتر از صحبت کردن کار و عمل کردن است افزود: امیدوارم بتوانم حرف ها را در عمل به کار گیرم و بهتر کار کنم.

تعداد بازدید : ۷,۴۳۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید