نخستین مرکز نوآوری و فناوری در صنعت کاتالیست ایران افتتاح شد

نخستین مرکز نوآوری و فناوری در صنعت کاتالیست ایران افتتاح شد
(یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۲) ۱۴:۴۷

نخستین مرکز نوآوری و فناوری در صنعت کاتالیست کشور (مرکز نوآوری سروینو ) با هدف رسیدن به خودکفایی در حوزه کاتالیست‌های مورد نیاز صنعت پتروشیمی با مشارکت شرکت نفت و گاز سرو و دانشگاه صنعتی امیرکبیر افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار نیپنا ، نخستین مرکز نوآوری و فناوری در صنعت کاتالیست کشور با هدف رسیدن به خودکفایی در حوزه کاتالیست‌های مورد نیاز صنعت پتروشیمی امروز (یکشنبه، ۲۰ اسفندماه) با حضور مرتضی شاهمیرزایی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی  افتتاح شد.

علیرضا رهایی، رئیس دانشگاه امیرکبیر در این آیین با تأکید بر اینکه روند بومی‌سازی کاتالیست‌های مورد استفاده در صنعت پتروشیمی کشور در مرکز نوآوری و فناوری سروینو با همکاری پژوهشگران و دانشگاهیان تداوم خواهد یافت گفت: ایران در نیم قرن اخیر توانسته است در صنعت پتروشیمی با تکیه بر شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌ها به دستاوردهای بزرگی دست یابد.

وی افزود: دانشگاه امیرکبیر به‌عنوان یکی از قطب‌های علمی و تخصصی کشور در حوزه صنعت می‌تواند یاری‌کننده صنعت پتروشیمی برای رسیدن به مرزهای خودکفایی در بخش کاتالیست باشد.

آمادگی شرکت نفت و گاز سرو برای گسترش همکاری ها با شرکت های فعال در صنعت پتروشیمی

امیرهومن کریمی وثیق، مدیرعامل شرکت نفت و گاز سرو نیز در این آیین اظهارکرد: در سال‌های اخیر با حمایت‌های وزارت نفت از شرکت‌های دانش‌بنیان دستاوردهای مطلوبی در زمینه فناوری‌های روز صنعت نفت در کشور به دست آمده است و سازندگان ایرانی در حوزه کاتالیست در بعضی از موارد افزون بر حضوردر بازارهای داخلی بازارهای مطلوبی در خارج از ایران به‌دست آورده‌اند.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز سرو با بیان این که اکنون ارتباط دانشگاه و صنعت به‌وسیله شرکت‌های دانش‌بنیان بیش از پیش رونق گرفته است، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود تا سال آینده ده‌ها شرکت دانش‌بنیان در مرکز نوآوری سروینو فعال شوند.


تعداد بازدید : ۱,۴۷۷