مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشمی خبر داد:

تمام پتروشیمی های منطقه عسلویه در مدار تولید قرار دارند

تمام پتروشیمی های منطقه عسلویه در مدار تولید قرار دارند
(شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱) ۱۶:۲۲

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: با توجه به پایان بزرگترین عملیات تعمیرات اساسی واحد آبگیر شرکت مبین انرژی خلیج فارس، مجتمع های پتروشیمی منطقه عسلویه در مدار تولید قرار گرفتند.

بیژن چگنی مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار نیپنا اظهار کرد: همزمان با بازگشت واحد آبگیر شرکت مبین انرژی خلیج فارس به فعالیت عادی خود، خوشبختانه روند تولید پایدار در پتروشیمی های منطقه عسلویه نیز آغاز شده است و ریسک توقف های مکرر اضطراری در فاز یک پتروشیمی عسلویه به حداقل ممکن برسد.

وی با بیان این که بزرگترین عملیات تعمیرات اساسی خطوط ارتباطی آب دریا و تعویض ولوهای عظیم واحد آبگیر شرکت مبین انرژی خلیج فارس با صرف ۱۶۰ هزار نفر ساعت کار مداوم و شبانه روزی و حفظ سلامت همکاران با موفقیت پایان یافت گفت: این عملیات سنگین ترین عملیات اورهال واحد آبگیر شرکت از بدو تاسیس تاکنون به شمار می‌رود که از ویژگی‌ها و پیچیدگی‌های زیادی برای هماهنگی و اجرا برخوردار بود.

چگنی ادامه داد: در مدت زمان اجرای این عملیات لوله ها و کلکتور خروجی پمپ های عظیم ۱۰۴ که به صورت همزمان آب کولینگ مورد نیاز ۵ شرکت منطقه شامل پتروشیمی نوری، پتروشیمی جم، پتروشیمی پردیس، پتروشیمی آریاساسول و واحد ASU مبین را تامین میکند، مورد ترمیم و تعمیر قرار گرفت و شیرهای روی این خطوط نیز تعویض شد.

وی با اشاره به این که در این عملیات تعمیراتی که به دلیل لزوم همکاری شرکت های سرویس گیرنده، بعد از ۱۷ سال به انجام رسید گفت: پس از تخلیه خط، از هدر و کلکتور آب گیر مبین که شش متر ارتفاع داشته و در نوع خود بزرگترین خط در ایران و دنیا میباشد، بازرسی فنی به عمل آمد و با تعیین میزان خوردگی، اقدامات لازم از قبیل رفع زنگ زدگی ها و خوردگی ها و رنگ آمیزی مجدد و تعویض و یا تعمیر ولوها و اتصالات عظیم این خطوط به انجام رسید.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: شرکت مبین انرژی موفق شد با انجام تمهیدات لازم و اقدام های ابتکاری و اجرای مسیرهای فرعی و کمکی از سایر خطوط کولینگ نسبت به حفظ تولید در واحد ASU مبین، پتروشیمی نوری، پتروشیمی جم (توقف موقت سه روزه) و پیشگیری از توقف طولانی مدت اقدام کند.

تعداد بازدید : ۱,۸۲۴