سرمایه گذاری 1.2 میلیارد دلاری برای ساخت یک مجتمع بازیافت پلاستیک در کره جنوبی

سرمایه گذاری 1.2 میلیارد دلاری برای ساخت یک مجتمع بازیافت پلاستیک در کره جنوبی
(دوشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۱) ۱۳:۴۶

شرکت کره‌ای اس‌کی از سرمایه‌گذاری 1.2 میلیارد دلاری در طرح ساخت یک مجتمع بازیافت مواد شیمیایی پلاستیکی در اولسان کره جنوبی خبر داد.

به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه خبری آسی‌آی‌اس، شرکت اس‌کی اینوویشن (SK Innovation) کره‌جنوبی در بیانیه ای اعلام کرد که حدود 1.7 تریلیون وون کره (1.2 میلیارد دلار) برای ساخت یک مجتمع بازیافت مواد شیمیایی پلاستیکی در اولسان تا نیمه دوم سال 2025 سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

این مجتمع که انتظار می‌رود دارای ظرفیت بازیافت سالانه 250 هزار تن محصول شیمیایی پلاستیکی را داشته باشد، در زمینی به مساحت 215 هزار متر مربع ساخته می‌شود و سه فرآیند بازیافت شیمیایی شامل تولید پلی‌پروپیلن با خلوص بالا، دپلیمریزاسیون و پیرولیز خواهد داشت، همچنین در این مجتمع می‌توان پلی‌اتیلن، پلی‌اتیلن ترفتالات (PET) و مواد کامپوزیت را بازیافت کرد.

این مجموعه ازسوی شرکت اس‌کی ژئو سنتریک (SK Geo Centric) یکی از شرکت‌های تابعه اس‌کی اینوویشن اداره خواهد شد.

روزنامه کره هرالد به نقل از یکی از مقام‌های اس‌کی ژئو سنتریک گزارش داد که انتظار می‌رود این شرکت سالانه حدود 220 هزار تن پلاستیک خالص تولید کند و اجرای این طرح در سپتامبر 2023 آغاز خواهد شد.

اس‌کی ژئو سنتریک و شرکت خدمات بازیافت پیور سایکل (PureCycle) توافق کردند یک کارخانه پلی‌پروپیلن بازیافت شده با سرمایه‌گذاری مشترک سالانه 60 هزار تن بسازند.

PureCycle دارای فناوری اختصاصی است که به جداسازی آلاینده‌ها، بوها و رنگ‌ها از زباله‌های پلاستیکی PP کمک می‌کند تا آن را به پلاستیک بازیافتی فوق‌العاده خالص (UPR) تبدیل کند.

مجتمع بازیافت پلاستیک اولسان بخشی از سرمایه گذاری کل هدفمند W5tr SK Innovation در پنج سال آینده است زیرا دستیابی به هدف انتشار خالص صفر خود را تسریع می بخشد.
W3tr از طریق تبدیل تسهیلات و توسعه به سمت توسعه محصولات سازگار با محیط زیست خواهد رفت.

این شرکت گفت: «از آنجایی که هیچ جایگزینی برای فرآورده های نفتی به عنوان منبع انرژی فوری وجود ندارد، این شرکت در نظر دارد تا تأسیسات خود را در میان مدت به بلندمدت تغییر دهد و محصولات پتروشیمی تولید شده را بازیافت کند».

SK Innovation بخشی از گروه کره جنوبی SK Group است که شرکت تابعه آن SK به تازگی DY Indus و DY Polymer را خریداری کرده است که پلی اتیلن ترفتالات بازیافتی (R-PET) تولید می کند.

واحد دیگری از این کنگلومرا، SK chemicals، با شرکت چینی Shuye Environmental Technology برای ساخت کارخانه R-PET بازیافت شده شیمیایی در چین همکاری کرده است که انتظار می رود تا سال 2024 فعالیت خود را آغاز کند.

تعداد بازدید : ۱,۰۱۳