اراده تهران و تاشکند برای توسعه روابط

توافقات اولیه با ازبکستان برای افزایش تجارت فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی انجام شد

توافقات اولیه با ازبکستان برای افزایش تجارت فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی انجام شد
(شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱) ۱۵:۱۷

توافقات اولیه با ازبکستان برای افزایش تجارت فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی انجام شده و در کل پیش‌بینی می‌شود با توجه به شناخت طرفین از توانایی‌های یکدیگر سرفصل جدیدی در روابط دو کشور در حوزه انرژی و پتروشیمی در آینده باز شود.

به گزارش نیپنا، احمد اسدزاده، معاون بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت امروز (شنبه، دوم مهرماه) در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه ایران پلاست با عبدی‌جمیل ایمیامینوویچ، معاون وزیر انرژی ازبکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

سفر هئیت انرژی ازبکستان به ایران همزمان با برگزاری شانزدهمین نمایشگاه ایران پلاست، پیرو سفر وزیر نفت به ازبکستان و دیدارهای وی با مسئولان وزارت انرژی این کشور در حاشیه اجلاس شانگهای صورت گرفته است.

با توجه به ظرفیت‌های موجود میان دو کشور در زمینه انرژی و علاقه‌مندی دو طرف، هیئت ایرانی به سرپرستی معاون بازرگانی و امور بین‌الملل وزارت نفت در سفری به تاشکند توسعه روابط دو کشور در این حوزه را بررسی کردند.

تفاهم‌های خوبی در سفر هیئت ایرانی به سرپرستی معاون بازرگانی و امور بین‌الملل وزارت نفت به تاشکند میان ایران و ازبکستان انجام شد، اما با توجه به اینکه برخی از این تفاهم‌ها نیاز به تصمیم‌گیری‌های بیشتر داشت، در سفر وزیر نفت به ازبکستان این مهم انجام شد.

موارد بسیاری نیز در دیدار امروز هیئت ازبکستانی به تهران برای توسعه همکاری میان دو کشور بررسی شد که مهمترین آنها همکاری در کشور در بخش بالادستی صنعت نفت بود.

تعداد بازدید : ۷۳۲