مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی تاکید کرد:

لزوم ارائه مشوق به سرمایه‌گذاران صنایع پایین دستی پتروشیمی

لزوم ارائه مشوق به سرمایه‌گذاران صنایع پایین دستی پتروشیمی
(جمعه ۱ مهر ۱۴۰۱) ۱۳:۰۷

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی در مسیر تکمیل زنجیره ارزش نیازمند ارائه مشوق‌ها و اعمال برخی تخفیف‌ها در چارچوب قانون است.

رضا نکویی در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه ایران پلاست در گفت‌وگو با خبرنگار نیپنا، حمایت از صنایع میان‌دستی و پایین‌دستی پتروشیمی را همسو با تکمیل زنجیره ارزش ضروری دانست و گفت: می‌توان با ارائه مشوق‌ها، ارائه تخفیف خوراک و نیز بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود پیش‌بینی شده در قانون به توسعه صنایع تکمیلی کمک کرد.

وی افزود: تکمیل زنجیره ارزش به عنوان یک راهبرد با هدف کاهش خام فروشی مورد توجه قرار دارد و تولید محصولات نهایی سبب خواهد شد تا محصولات خام تولیدی در بخش‌های بالادستی به محصولات با ارزش تبدیل شود و اگر رشد سرمایه‌گذاری را بتوان در پایین دستی نیز رونق بخشید ارزش افزوده بیشتری در صنعت پتروشیمی ایران تحقق خواهد یافت.

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه طراحی و اجرایی شدن صندوق تخصصی مادر پروژه از سوی مدیریت سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی با هدف تامین مالی صنایع پتروشیمی با جدیت در حال پیگری است، گفت: تشکیل این صندوق ‌تواند روند سرمایه‌گذاری‌ها را شتاب بخشد.

نکویی ادامه داد: رایزنی‌ها با صندوق توسعه ملی، سازمان بورس و نیز هلدینگ‌های پتروشیمی تداوم دارد و امید است که بتوانیم صندوق مادرپروژه را تشکیل دهیم و از طریق بورس و قوانینی که وجود دارد درصدی از فروش مجتمع‌ها را برای توسعه زنجیره داخل صندوق بیاوریم.

وی درباره برگزاری شانزدهمین نمایشگاه ایران پلاست نیز گفت: این رویداد نمایشگاهی فرصتی مناسب برای افزایش تعامل و همکاری برای فعالان صنعت پلیمر ایران است و تبادل نظر میان تولیدکنندگان، مصرف‌کنندگان و نیز انجمن‌ها و تشکل‌ها با شرکت ملی صنایع پتروشیمی سبب ایجاد همگرایی بیشتر در مسیر توسعه صنعت پتروشیمی خواهد شد.


تعداد بازدید : ۹۵۲