مدیر نمایشگاه ایران پلاست خبر داد:

چالش‌های تبادلات تجاری محصولات پتروشیمی با کشورهای همسایه رفع می‌شود

چالش‌های تبادلات تجاری محصولات پتروشیمی با کشورهای همسایه رفع می‌شود
(جمعه ۱ مهر ۱۴۰۱) ۱۰:۱۸

مدیر نمایشگاه ایران پلاست به نشست‌های متعدد در شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای رفع مشکلات تبادلات ارزی و تجاری با کشورهای همسایه برای صادرات محصولات پتروشیمی اشاره کرد و گفت: این مشکلات در حال بررسی است و پس از نمایشگاه با همکاری سازمان توسعه و تجارت راهکار حل این مشکل ارائه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار نیپنا، ایوب بنوی در دیدار با هیئت‌های خارجی از کشورهای سوریه، عراق و پاکستان در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه ایران پلاست از ثابت شدن سالانه زمان برگزاری نمایشگاه ایران پلاست خبر داد و گفت: نمایشگاه به‌صورت سالانه در نیمه دوم مهرماه برگزار خواهد شد و میزبان صاحبان صنایع و فعالان صنعت پلاستیک از سراسر دنیا خواهد بود.

وی ادامه داد: کشور سوریه دوست، همسایه و شریک راهبردی جمهوری اسلامی ایران است و از دعوت برای حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه سوریه پلاست تشکر می‌کنم. این کشور شریک تجاری و مصرف‌کننده محصولات پتروشیمی ایران است.

مدیر نمایشگاه ایران پلاست در مورد حل مشکلات مالی و لجستیک تبادلات بین‌المللی محصولات پتروشیمی گفت: نشست‌های متعددی در شرکت ملی صنایع پتروشیمی به همراه سازمان توسعه تجارت به منظور ارائه راهکار برای رفع مشکلات تبادلات ارزی و تجاری با کشورهای همسایه داشتیم و این مشکل در حال بررسی است. قول می‌دهم که پس از نمایشگاه با همکاری سازمان توسعه و تجارت راهکار حل این مشکل را ارائه دهیم.

بنوی در پایان بر توسعه روابط تجاری با کشورهای همسایه تاکید و اظهار کرد: پیشنهاد می‌کنم که تفاهم‌نامه همکاری برای برگزاری نمایشگاه سوری پلاست و ایران پلاست داشته باشیم.

در ادامه این نشست، المشهدانی مدیر نمایشگاه سوری پلاست از برگزاری سومین دوره این نمایشگاه خبر داد و با دعوت از شرکت‌های ایرانی برای حضور در این نمایشگاه گفت: انتظار داریم که سوری پلاست در آینده یکی از بهترین نمایشگاه‌هایی باشد که سوریه به خود دیده است. بازار سوریه نیازمند مواد اولیه برای بازسازی ویرانی‌های پس از جنگ است و قصد داریم که نیاز خود را از طریق صنعت پتروشیمی ایران تامین کنیم. این نمایشگاه سبب می‌شود که گام جدیدی در بازار سوریه ایجاد شود.

وی ادامه داد: رسالت ما برای حضور در نمایشگاه ایران پلاست افزایش تعاملات و تجارت با ایران است و امیدواریم این همکاری‌ها بین سوریه و عراق و ایران دائم و مستمر شود.

رشید السعدی، عضو هیئت اداری اتاق بازرگانی عراق و ایران نیز در این نشست به مشکلات تبادلات تجاری این کشور اشاره کرد و گفت: مشکلات ما با سوریه و لبنان نیز مشابه ایران است و امیدوارم با گسترش همکاری‌ها مشکلات حل و سطح تبادلات افزایش یابد.

تعداد بازدید : ۵۱۱