کاهش چشمگیر آلایندگی صنعت پتروشیمی

کاهش چشمگیر آلایندگی صنعت پتروشیمی
(جمعه ۱ مهر ۱۴۰۱) ۰۹:۳۱

مشاور مدیرعامل و رئیس دبیرخانه مسئولیت اجتماعی شرکت ملی صنایع پتروشیمی از کاهش 44 درصدی میزان آلایندگی صنعت پتروشیمی خبر داد و گفت: میزان آلایندگی شرکت‌های پتروشیمی از اوایل دهه 90 تاکنون از 66 درصد به کمتر از 22 درصد در اواخر سال گذشته رسیده است.

علی ربانی در حاشیه نمایشگاه ایران پلاست در گفت‌وگو با خبرنگار نیپنا از کاهش 44 درصدی میزان آلایندگی این صنعت خبر داد و گفت: میزان آلایندگی شرکت‌های پتروشیمی از اوایل دهه 90 تاکنون از 66 درصد به کمتر از 22 درصد در اواخر سال گذشته رسیده است که نشان می‌دهد شرکت‌های پتروشیمی توانستند با رعایت استانداردهای زیست محیطی علاوه بر افزایش تولید و بازدهی، نیازهای جامعه را درنظر گیرند. امید است با تسریع این روند به بالاترین میزیان تولید با کمترین آلایندگی برسیم.

وی با تاکید بر اینکه صنعت پتروشیمی توانسته است میزان آلایندگی را به حداقل برساند، اظهار کرد: نگاه صنعت پتروشیمی به مسئولیت اجتماعی کاملا متفاوت شده است و تلاش می‌شود با تدوین راهبرد مشخص که به تأیید وزیر نفت، شورای عالی مسئولیت اجتماعی و هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی رسیده، با همکاری شرکت‌ها توازن مطلوبی را در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی و کارکنان شاهد باشیم.

رئیس دبیرخانه مسئولیت اجتماعی شرکت ملی صنایع پتروشیمی همچنین درمورد نمایشگاه ایران پلاست، گفت: ایران پلاست فرصتی برای عرضه توانمندی‌های شرکت‌های داخلی در حوزه بالادست، میان‌دست و پایین دست پتروشیمی است تا سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند در این حوزه فعالیت کنند در جریان توانمندی‌های کشور قرار گیرند.

ربانی ادامه داد: همکارانی که در حوزه‌های مختلف پژوهش و عرضه کالا و خدمات فعال هستند می‌توانند از فرصت نمایشگاه ایران پلاست برای شناسایی نیازمندی‌های صنایع بالادست، میان دست و پایین دست پتروشیمی بهره ببرند و با هم‌افزایی و هم‌رسانی فضای تعاملی مناسب‌تری برای ساختن فردایی بهتر برای کشور ایجاد شود.

شانزدهمین دوره از نمایشگاه ایران‌پلاست از ۳۰ شهریور تا دوم مهرماه در پنج گروه «مواد اولیه»، «کالاهای ساخته و نیمه‌ساخته‌شده»، «ماشین‌آلات و تجهیزات»، «خدمات» و «بانک‌ها، بورس و مؤسسه‌های مالی» در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران دایر است.

تعداد بازدید : ۱۴۲