در حاشیه نمایشگاه ایران پلاست

نسخه به‌روز شده سند جامع کاتالیست صنعت نفت رونمایی شد

نسخه به‌روز شده سند جامع کاتالیست صنعت نفت رونمایی شد
(پنج شنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱) ۱۳:۰۰

نسخه به‌روز شده سند جامع کاتالیست صنعت نفت امروز (پنجشنبه، 31 شهریورماه) با حضور معاونان وزیر نفت در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار نیپنا، مجید دفتری، امروز (پنجشنبه ۳۱ شهریورماه) در آیین رونمایی از نسخه به‌روز شده کاتالیست صنعت نفت که با حضور مرتضی شاهمیرزایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مجید چگنی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست برگزار شد، اظهار کرد: طی یک سال گذشته شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با همکاری شرکت‌های دانش بنیان و مراکز علمی داخلی به روزرسانی سند بومی‌سازی کاتالیست‌های صنعت پتروشیمی را انجام داده است.

وی با بیان اینکه دانش فنی در صنعت پتروشیمی حکم موتور محرک را دارد، گفت: در حال حاضر ۹۹ نوع کاتالیست، جاذب و آغازگر در صنعت پتروشیمی کشور وجود دارد؛ ضمن اینکه پژوهشگران صنعت پتروشیمی با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت تاکنون توانسته‌اند ۸۸ مورد از این کاتالیست‌ها را بومی‌سازی و تولید کنند و با توجه به بروز رسانی سند کاتالیست کشور، باقی کاتالیست‌ها نیز تا پایان دولت سیزدهم بومی شود.

مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی به خودکفایی ۹۸ درصدی صنعت پتروشیمی در زمینه کاتالیست از لحاظ وزنی اشاره کرد و گفت: ۲ درصد باقی مانده نیز تا سه سال آینده بومی‌سازی و در داخل کشور تامین شود.

شانزدهمین دوره از نمایشگاه ایران‌پلاست از ۳۰ شهریور تا دوم مهرماه در پنج گروه «مواد اولیه»، «کالاهای ساخته و نیمه‌ساخته‌شده»، «ماشین‌آلات و تجهیزات»، «خدمات» و «بانک‌ها، بورس و مؤسسه‌های مالی» در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران دایر است.

تعداد بازدید : ۳۷۰