به پیش‌بینی انجمن پتروشیمی مالزی

پیش بینی رشد 5 درصدی سالانه صنعت پتروشیمی جهان

پیش بینی رشد 5 درصدی سالانه صنعت پتروشیمی جهان
(سه شنبه ۱۱ اَمرداد ۱۴۰۱) ۱۳:۱۵

رئیس انجمن پتروشیمی مالزی پیش‌بینی کرد که رشد سالانه صنعت پتروشیمی در جهان 5 تا 6 درصد خواهد بود.

به گزارش نیپنا به نقل از مالزین‌ رزرو، بر اساس گزارش انجمن پتروشیمی مالزی (MPA)، انتظار می‌رود صنعت پتروشیمی با وجود تردیدهای کنونی پیش روی بازار نفت از جمله تنش‌هی مسکو و کی‌یف، سالانه 5 تا 6 درصد رشد کند.

اکبر ثیوب، رئیس انجمن پتروشیمی مالزی اعلام کرد که صنعت پتروشیمی به‌طور مداوم رشدی بالاتر از نرخ رشد اقتصادی داشته است و درگیری‌های نظامی روسیه و اوکراین به مثابه شمشیری دولبه برای این صنعت است.

وی افزود: درگیری‌ها و چالش‌ها جریان تجارت را مختل می‌کند و در عین حال در مناطق جغرافیایی ویژه به‌منظور افزایش تولید و جایگزینی حجم خارج شده از سیستم نوعی فوریت ایجاد می‌کند.

بعضی از بخش‌های صنعتی بسیار سریع‌تر از بقیه رشد می‌کنند، اما به‌طور کلی، صنعت پتروشیمی موتوری برای رشد اقتصادی مالزی به شمار می‌آید.

رئیس انجمن پتروشیمی مالزی در کنفرانس مطبوعاتی نفت و گاز آسیا 2022 گفت: مالزی در موقعیت مطلوبی برای بهره‌گیری از مزایای بحران جاری قرار دارد، اما نقشی در کاهش تأثیر درگیری روسیه و اوکراین با تقویت صنایع نفت، پتروشیمی دارد.

اکبر با تأکید بر اینکه صنعت پتروشیمی پس از شیوع ویروس کووید-19 در وضع ثبات قرار داشت، افزود: با این وجود، هنوز ابهام‌هایی موجود است و چرخه کنونی مانند گذشته مطرح نیست و کارکرد ندارد.

وی افزود: ما در میانه بحران‌های پیش‌رو گذرهایی خواهیم داشت که به‌واقعً می‌تواند چرخه بعدی را تغییر دهد.

وی درباره پدیده انتقال انرژی گفت: بیشتر فعالان پتروشیمی آینده فعالیت خود را بر اساس رسیدن به هدف به صفر رساندن مقدار انتشار کربن برنامه‌ریزی کرده‌اند.

تعداد بازدید : ۶۷۳