علاقه مندی قرقیزستان برای همکاری با پتروشیمی خوزستان

علاقه مندی قرقیزستان برای همکاری با پتروشیمی خوزستان
(چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۱) ۱۱:۱۹

زمینه های همکاری میان پتروشیمی خوزستان و کشور قرقیزستان در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه تخصصی صنعت پلاستیک ماشین آلات و صنایع وابسته مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش نیپنا به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی خوزستان، در نخستین روز آغاز به کار این نمایشگاه عباس غلامی مدیر دفتر صنایع پایین دستی پتروشیمی، ابراهیمی رئیس انجمن همگن پلاستیک خراسان، منصوری معاون اجرایی شرکت نمایشگاه بین المللی ، اسلامی رئیس اتحادیه تولیدکنندگان پلاستیک مشهد و سایر مدیران صنایع تکمیلی در غرفه این شرکت حضور یافته و با دکتر صالح احمدی مدیر عامل پتروشیمی خوزستان دیدار و گفت و گو کردند.

در این دیدارها بر نقش قابل توجه شرکت پتروشیمی خوزستان در زمینه تامین مواد اولیه از داخل و جلوگیری از ارزبری در راستای واردات مواد اولیه تاکید شد.

همچنین یک هیات از کشور قرقیزستان با دکتر صالح احمدی دیدار کرده و با آخرین دستاوردها و فعالیت های شرکت پتروشیمی خوزستان آشنا شدند.

این هیات متشکل از ضیاءالدین جمال الدین اف نماینده تام الاختیار رئیس جمهور قرقیزستان در منطقه اوش، تورداکون سیدبکف سفیر جمهوری قرقیزستان در ایران، سلیمان پریمکولوف معاون رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه قرقیزستان در منطقه اوش، اولوقیک سالیف مدیر کل موسسه حمل و نقل باری قرقیزستان و محبعلی نماینده اتاق بازرگانی و صنایع قرقیزستان، مهندس چمندی سرپرست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی و بهشتی منفرد رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان رضوی بود.

هیات قرقیزستانی در این دیدار تاکید کردند که در سال های اخیر تولیدات پتروشیمی خوزستان از نظر کیفی جایگاه بسیار مناسبی در بازار یافته و از لحاظ کمی نیز توانسته است نیازهای مصرف کنندگان خود را مرتفع سازد.

گفتنی است حضور مدیرعامل شرکت پتروشیمی خوزستان در نخستین روز آغاز به کار این نمایشگاه علاوه بر ایجاد زمینه ارتباط تنگاتنگ با این تولیدکنندگان موجب شد تا شرکت‌ها بتوانند نیازها و مشکلات خود را در زمینه تامین مواد اولیه به صورت مستقیم مطرح کرده و در راستای رفع آن قدم بردارند.

گفتنی است این نمایشگاه ۲۸ لغایت ۳۱ تیرماه ۱۴۰۱ در مکان نمایشگاه بین المللی مشهد در حال برگزاری است و علاقمندان می توانند از ساعت ۱۶ الی ۲۲ از آن بازدید به عمل آورند.

تعداد بازدید : ۵۷۲