رئیس جمهوری تاکید کرد:

توسعه پتروشیمی خراسان نیازمند کار جهادی و انقلابی است

توسعه پتروشیمی خراسان نیازمند کار جهادی و انقلابی است
(پنج شنبه ۲ تیر ۱۴۰۱) ۱۸:۰۹

رییس جمهوری در بیست و ششمین سفر استانی خود درجمع کارکنان پتروشیمی خراسان گفت: توسعه این مجتمع پتروشیمی نیازمند کار جهادی و انقلابی است.

به گزارش نیپنا به نقل از روابط عمومی پتروشیمی خراسان ، آیت الله  ابراهیم رییسی  امروز پنجشنبه (2 تیرماه ) از  پتروشیمی خراسان بازدید کرد و در باره روند توسعه این واحد تولیدی اظهار داشت: توسعه این پتروشیمی خراسان نیازمند کار جهادی و انقلابی است.

وی در جمع  کارکنان و کارگران پتروشیمی خراسان ضمن استماع مشکلات و دغدغه‌های کارکنان این مجتمع تولیدی افزود: تلاش شما کارگران و کارکنان این واحد تولیدی برای کشور قدرت، امنیت و عزت ایجاد می کند.

رییس جمهور افزود: کشوری می‌تواند مستقل و مقاوم باشد که استقلال اقتصادی و تولید عالی داشته و دستش جلوی بیگانگان دراز نباشد و در نتیجه اقتصاد مقاوم در مقابل تکانه‌های اقتصادی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: گام‌هایی همچون جایگزینی پساب به جای آب شرب که در حال حاضر در این واحد تولیدی استفاده می شود، افزایش تولید و اشتغال و حل مشکل مسکن کارگران برای توسعه این واحد تولیدی لازم و ضروری است.

رییس جمهور همچنین بر ضرورت استفاده از نیروی بومی در طرح توسعه پتروشیمی خراسان تاکید کرد.

 

بازدی

یوسف حسنی "سرپرست پتروشیمی خراسان" نیز در جریان این بازدید با ارائه توضیحاتی به رئیس جمهور گفت: طرح انتقال پساب بجنورد به مجتمع و اجرای طرح توسعه از مهمترین برنامه های ماست که با کمک مسئولین کشور و استان پیگیر آنها هستیم.

وی درباره الزامات تامین آب پایدار و خوراک گاز به منظور اجرای طرح توسعه توضیح داد و خواستار تخفیف در نرخ خوراک گاز و قیمت خرید پساب شد تا شرایط سرمایه گذاری تسهیل شود .

عضو هیات مدیره پتروشیمی خراسان با اشاره به محصولات پتروشیمی خراسان اظهارداشت: این امکان وجود دارد تا پروژه های دانش بنیان در پایین دست محصولات اوره و ملامین در استان اجرا شود که از ارزش افزوده بالا و امکان اشتغالزایی بسیار مناسبی برای جوانان و متخصصین برخوردار است.

حسنی در ادامه با اشاره به مطالبات پتروشیمی از شرکت خدمات حمایت از کشاورزی گفت: در شرایطی که وزارت کشاورزی امکان پرداخت هزینه اوره حمایتی که از ما خریداری کرده است را ندارد این امکان وجود دارد تا مطالبات خود را با گاز خریداری شده به منظور تولید و سوخت تهاتر کنیم .

سرپرست پتروشیمی خراسان در بخش دیگری از صحبت هایش بیان داشت: بر اساس قانون اوره از جمله محصولات صادراتی است که بایستی از پرداخت مالیات معاف باشند اما متاسفانه از سال گذشته براساس مصوبه مجلس در ردیف مواد نیمه خام قرار گرفتند که بایستی 20 درصد مالیات بدهند در حالیکه محصولات ما از جمله محصولات نهایی هستند که کشاورزان به طور مستقیم مصرف می کنند و نباید از این حیث مشمول مالیات شوند.

به گزارش نیپنا؛ در این بازدید که مرتضی شاهمیرزایی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران رئیس جمهوری را همراهی کرد قول مساعد داد که مشکل خوراک گاز این مجتمع برطرف شود.

تعداد بازدید : ۳۷۰