افزایش بیش از 2 درصدی صادرات پتروشیمی سنگاپور

افزایش بیش از 2 درصدی صادرات پتروشیمی سنگاپور
(سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱) ۱۰:۲۰

صادرات محصولات پتروشیمی سنگاپور در ماه مه 2022 نسبت به دوره مشابه سال 2021 بیش از 2 درصد افزایش یافت.

به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه خبری آی‌سی‌آی‌اس، آمارهای مؤسسه دولتی اینترپرایز سنگاپور حکایت از این دارد که ارزش صادرات پتروشیمی این کشور آسیایی در مه 2022 با 2.3 درصد افزایش نسبت به دوره مشابه پارسال به یک میلیارد و 440 میلیون دلار رسید و این شرایط به افزایش مجموع صادرات غیرنفتی این کشور آسیایی کمک کرد.

آمارهای مؤسسه دولتی اینترپرایز سنگاپور نشان می‌دهد مجموع صادرات غیر نفتی این کشور در مه 2022 با 12.4 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال به 16 میلیارد و 800 میلیون دلار رسید، به‌طوری که این رقم در آوریل 2022 افزایش 6.4 درصدی را ثبت کرده بود.

افزایش صادرات محصولات پتروشیمی در ماه ژوئن برای هفتمین ماه پیاپی رخ داده، در حالی که این رقم در ماه مه امسل نیز با 55.6 درصد افزایش روبه رو بوده است.

مؤسسه دولتی اینترپرایز سنگاپور در بیانیه‌ای اعلام کرد که صادرات غیر نفتی به 6 بازار هدف از 10 بازار هدف اصلی سنگاپور در ماه مه با افزایش همراه بوده، در حالی که صادرات به کره جنوبی، هنگ کنگ، اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا با کاهش روبه‌رو بوده است.

صادرات کالاهای غیر الکترونیکی که شامل پتروشیمی و محصولات دارویی می‌شود، به چین در ماه مه با افزایش 1.5 درصدی نسبت به ماه مه پارسال همراه بوده است و این افزایش پس از افت 11.9 درصدی در ماه گذشته میلادی حاصل شده است، در حالی که صادرات به اندونزی و تایلند به ترتیب با 47.5 و 42.5 درصد افزایش روبه‌رو بوده است.

صادرات پتروشیمی به اندونزی در ماه مه نسبت به دوره مشابه پارسال با 26.9 درصد افزایش روبه‌رو بوده است.

مجموع صادرات کالاهای غیر الکترونیکی که شامل پتروشیمی و محصولات دارویی می‌شود، در ماه مه نسبت به دوره مشابه پارسال با 12.2 درصد افزایش به 12 میلیارد و 700 میلیون دلار رسید.

مجموع صادرات کالاهای غیر الکترونیکی به چین در ماه ژوئن امسال نسبت به دوره مشابه پارسال 29.9 درصد افزایش یافته، همچنین محموله‌های ارسالی به اتحادیه اروپا و تایوان به ترتیب 37.6 درصد و 42.1 درصد افزایش داشته است.

تعداد بازدید : ۱۶۵