مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری غدیر تاکید کرد:

ورود تهاجمی به بازارهای صادراتی از طریق توسعه زنجیره ارزش متانول

ورود تهاجمی به بازارهای صادراتی از طریق توسعه زنجیره ارزش متانول
(سه شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۱) ۰۷:۰۰

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری غدیر گفت: با توجه به چشم انداز جمعی تولید متانول در کشور، تنها راه موفقیت ورود تهاجمی به بازارهای صادراتی از طریق توسعه زنجیره ارزش متانول است.

 به گزارش نیپنا؛ امیر عباس حسینی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر در چهارمین سمینار متانول ایران با مهم بر شمردن متانول به عنوان یکی از محصولات راهبردی صنعت پتروشیمی گفت: توسعه هدفمند و متوازن صنعت پتروشیمی با هدف تامین نیاز مواد اولیه صنایع داخلی و همچنین ورود به بازارهای جهانی باید بیش از پیش در دستور کار قرار گیرد.

وی بابیان اینکه، بررسی بازارهای جهانی  و ضریب تجارت پذیری و آینده بازارهای نوظهور مصرف و تولید در حوزه انرژی های تجدید پذیر، لزوم توسعه تولید محصولات میانی جهت تولید مواد موردنیاز صنایع پلیمری و شیمیایی را تاکید می کند.

حسینی، با اشاره به مزیت دسترسی به متانول و انرژی نسبتا ارزان در کشور و چشم انداز جمعی تولید متانول، تنها راه موفقیت را دیدگاه تهاجمی ورود به بازارهای صادراتی از طریق توسعه زنجیره ارزش پایین دستی متانول دانست.

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره هلدینگ سرمایه‌گذاری غدیر گفت: پیشنهاد اینجانب به بخش حکمرانی و تنظیم گری صنعت پتروشیمی، حمایت و تشویق سهامداران به توسعه پایین دستی زنجیره متانول است.

وی در پایان با تاکید بر نقش شرکت سرمایه گذاری غدیر به عنوان بزرگترین شرکت سرمایه گذاری چند رشته ای در ایران، اظهار کرد: این شرکت به اتفاق سهامداران خود که مالک سهم عمده ای از ظرفیت تولید متانول کشور هستند، آمادگی دارد تا از توسعه زنجیره ارزش متانول حمایت کند.

براساس این گزارش، چهارمین سمینار متانول ایران (یکشنبه22 خردادماه امسال) با هدف ایجاد اتحاد، همگرایی، همکاری و مشارکت هرچه بیشتر شرکت‌های تولیدکننده و طرح‌های متانول به میزبانی شرکت پتروشیمی زاگرس برگزار شد.

تعداد بازدید : ۵۰۳