رئیس کل امور بین‌الملل شرکت ملی صنایع پتروشیمی خبر داد:

آمادگی ونزوئلا برای گسترش همکاری‌ها با ایران در حوزه پتروشیمی

آمادگی ونزوئلا برای گسترش همکاری‌ها با ایران در حوزه پتروشیمی
(شنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۱) ۱۱:۵۷

رئیس کل امور بین‌الملل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تأکید بر توجه ویژه به حوزه های دست نخورده مثل ونزوئلا گفت: ونزوئلا آمادگی دارد که در حوزه صنعت پتروشیمی با ایران همکاری کند.

به گزارش نیپنا؛ حسین علیمراد در زمینه راهبرد شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای گسترش روابط بین‌الملل در حوزه صنعت پتروشیمی گفت: شرکت ملی صنایع پتروشیمی به طور دقیق هماهنگ با راهبرد وزارت نفت گام برمی‌دارد و حمایت‌های خاصی هم از صنعت پتروشیمی در جهت توسعه روابط با کشورها می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بالادست صنعت نفت نیاز به سرمایه‌گذاری سنگینی دارد، افزود: شرکت‌ها و کشورهای خارجی علاقه بسیاری برای حضور در صنعت پتروشیمی ایران دارند و علی رغم وجود تحریم ها شاهد رفت‌وآمدهای شرکت‌های زیادی در این زمینه هستیم.

رئیس کل امور بین‌الملل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تأکید کرد: امیدوارم با استفاده از تجربه‌های کسب شده در صنعت پتروشیمی، همه واحدها هماهنگ با هم عمل کرده و بتوان از موقعیت جدید و راهبردهای دولت جدید بهره کامل را به نفع کشور برد.

علیمراد، رشد شرکت‌های دانش بنیان در کشور را اتفاق مهمی عنوان کرد و با اشاره به ظرفیت‌های مطلوب موجود در کشور گفت: تمرکز بر این حوزه، مورد توجه شرکت‌های خارجی هم قرار گرفته است به طوری که هم‌اکنون یکی از شرکت‌های خارجی بسیار متمایل به مذاکره با مدیر ارشد شرکت پژوهش وفناوری پتروشیمی برای تأمین کاتالیست و مواد شیمیایی است.

وی با تأکید بر اینکه تمرکز بر موضوعی خاص در کشور از سمت ما سبب حرکت شرکت‌های خارجی به همان سمت می‌شود، تصریح کرد: ازکشورهای علاقمند نام نمی‌برم اما هم‌اکنون هیئت‌های عالی‌رتبه از کشورهای مختلف و از شرکت‌های معتبر دنیا تمایل بسیاری برای همکاری با صنعت پتروشیمی و شرکت های دانش بنیان‌ فعال در صنعت پتروشیمی به ویژه برای تأمین کاتالیست و مواد شیمیایی از ایران دارند.

رئیس کل امور بین‌الملل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به سفر وزیر نفت به آمریکای لاتین اشاره کرد و گفت: متأسفانه تاکنون بر حوزه آمریکای لاتین و آمریکای جنوبی که حیات خلوت آمریکا بوده، تمرکزی نشده بود.

علیمراد ادامه داد: ونزوئلا کشوری است به دلیل تحریم، صنعت پتروشیمی نیازمندی دارد. در آخرین نشستی که با مدیران عامل شرکت‌های پتروشیمی انجام شد، پیشنهاد دادم که شرکت‌ها توجه خاصی به این حوزه مثل ونزوئلا داشته باشند که حوزه بکر و دست نخورده‌ای است.

وی افزود: ونزوئلا هم آمادگی دارد که در حوزه صنعت پتروشیمی با ایران همکاری کند تا با سرمایه گذاری اندک، ریسک بسیار پایین، نتیجه بسیار مطلوبی کسب کنیم و پیشنهاد می کنم همسو با راهبرد وزیر محترم نفت، روی این حوزه تمرکز کنیم.

شانا
تعداد بازدید : ۴۰۴