گام‌های ژاپن به سمت تولید آمونیاک آبی و سبز

گام‌های ژاپن به سمت تولید آمونیاک آبی و سبز
(سه شنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۱) ۱۰:۰۸

شرکت پتروشیمی اوبه (Ube) ژاپن در نظر دارد تولید آمونیاک مایع را به‌عنوان بخشی از تلاش‌ها برای آسان‌‌سازی تجارت خود و تحقق هدف کربن‌زدایی متوقف کند.

به گزارش نیپنا به نقل از خبرگزاری آرگوس‌مدیا، شرکت پتروشیمی ژاپنی اوبه (Ube) در نظر دارد تولید آمونیاک مایع را تا سال 2030 میلادی به‌عنوان بخشی از تلاش‌ها برای آسان‌‌سازی تجارت خود و تحقق هدف کربن‌زدایی متوقف کند.

شرکت پتروشیمی اوبه از طرح تجاری آوریل 2022 تا مارس 2025 خود رونمایی کرد که در این برنامه در نظر دارد با توجه به فرسوده شدن تأسیسات کارخانه آمونیاک مایع واقع در استان جنوب غربی یاماگوچی ژاپن و فرآیند کنونی تولید گازهای گلخانه‌ای (GHGs)، تولید آمونیاک مایع را متوقف کند.

این شرکت ژاپنی آمونیاک مایع را از کک نفتی و زغال سنگ تولید می‌کند.

شرکت اوبه در نشست سرمایه‌گذاران در مه 2021 به نگرانی‌های خود درباره پایداری تجارت آمونیاک در بلندمدت با توجه به فشار فزاینده برای کربن‌زدایی اشاره کرد.

شرکت اوبه به‌تدریج به سمت محصولات پاک‌تر مانند آمونیاک آبی و سبز روی آورده است.

آمونیاک آبی به روشی مشابه آمونیاک معمولی تولید می شود، اما محصول جانبی آن کربن را می‌گیرد و ذخیره می‌کند، در حالی که آمونیاک سبز با استفاده از هیدروژن و انرژی‌های تجدید پذیر تولید می‌شود.
این شرکت ژاپنی در دسامبر سال گذشته میلادی به همراه شرکت‌های پتروشیمی سومیتمو کمیکال، میتسوئیی کمیکال، و میتسوبیشی گس کمیکال با هدف یافتن منابع پایدار آمونیاک پاک شیرک شد.

شرکت اوبه همچنین در مطالعه‌ای مشترک درباره داستفاده از آمونیاک سبز به‌عنوان سوخت دریایی در ژوئن 2021 مشارکت کرده است.

تعداد بازدید : ۲۷۹