رئیس دفتر توسعه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی:

شرط واردات محصولات پتروشیمی، تلفیق با قیمت و مقدار بازار داخلی است

شرط واردات محصولات پتروشیمی، تلفیق با قیمت و مقدار بازار داخلی است
(سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۷:۰۲

رئیس دفتر توسعه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی گفت: بعضی از محصولات پتروشیمی در بازار داخل قابل تأمین نیست، بنابراین برای تنظیم بازار باید تولیدکنندگان به میزانی که برای تعادل بازار نیاز است، وارد کنند و با قیمت و مقدار داخلی خود تلفیق می‌کنند و با قیمتی تلفیقی به بازار عرضه خواهد شد.

به گزارش نیپنا، محمد متقی امروز (سه‌شنبه، ۲۰ اردیبهشت‌ماه) در نشست هم‌اندیشی مدیرعامل عامل هلدینگ‌های پتروشیمی با مدیران ارشد صنعت نفت به میزبانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به محول شدن تنظیم بازار محصولات پتروشیمی به‌عهده وزارت نفت، اظهار کرد: شرکت‌های پتروشیمی باید به واردات و عرضه تلفیقی محصولات پتروشیمی که کمبود تولید در داخل دارند، توجه کنند.

وی ادامه داد: نیاز بعضی از محصولات وارداتی در داخل قابل تأمین نیست بنابراین برای تنظیم بازار باید تولیدکنندگان به میزانی که برای تعادل بازار نیاز است، وارد کنند و با قیمت و مقدار داخلی خود تلفیق می‌کنند و با قیمتی تلفیقی به بازار عرضه خواهد شد.

رئیس دفتر توسعه صنایع پایین‌دستی شرکت ملی صنایع پتروشیمی درباره سرمایه‌گذاری برای ایجاد پارک‌های شیمیایی از سوی هلدینگ‌ها افزود: فعالیت در این حوزه، قوانین خاص خود و یک سری محدودیت دارد و باید پیش از اقدام با شرکت ملی صنایع پتروشیمی هماهنگی لازم انجام شود.

متقی با اشاره بر اینکه اولویت تأمین نیاز بازار داخل از محصولات پتروشیمی است بر لزوم رعایت کف عرضه تأکید کرد و گفت: اگر کف عرضه رعایت نشود، سازمان تعزیراتی در این مورد وارد می‌شود.

تعداد بازدید : ۶۰۸