مدیر نمایشگاه ایران‌پلاست در پیامی مطرح کرد:

ایران‌پلاست؛ بستری برای تعامل صنایع در پتروشیمی

ایران‌پلاست؛ بستری برای تعامل صنایع در پتروشیمی
(سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۰) ۰۹:۲۵

مدیر نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست در پیامی اعلام کرد: با بازاریابی گسترده انجام شده در پانزدهمین دوره این نمایشگاه، قصد داریم زمینه بهتری برای رقابت تولید داخلی در بازارهای جهانی فراهم و جریان تحقق اقتصاد مقاومتی را تقویت کنیم.

به گزارش نیپنا، در پیام ایوب بنوی به مناسبت برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست آمده است:

« پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست با حضور صنعتگران ایرانی و خارجی با تأکید بر نقش کلیدی صنایع تبدیلی و پلیمری، فرصت دوباره‌ای را با هدف ایجاد و توسعه بازار محصولات پلیمری و با توجه به شرایط خاص این دوران و در تقارن با روزهای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی فراهم آورده تا بار دیگر همچون دوره‌های قبل شاهد رونق صنایع پایین دست و همبستگی و مشارکت صنایع کشورمان باشیم. تردیدی نیست که برگزاری این نمایشگاه با آخرین توانمندی‌ها و قابلیت‌های علمی، فنی و بازرگانی صنعت پتروشیمی می‌تواند فرصت اقتصادی متعددی را خلق و فعالان این صنعت را بیش از گذشته با نیاز صنعت پتروشیمی جهان آشنا کند.

بدنبال شکل‌گیری انقلاب صنعت پتروشیمی در سال ۱۳۷۶، تحولاتی سریع در بخش‌های پایین‌دست کشورمان رخ داد به گونه‌ای که تا امروز به مرحله‌ای رسیدیم که جهت حضور در مجامع بین‌المللی با کیفیت محصولات بالا و رسیدن به نوآوری که می‌تواند در فرآیند رقابت‌پذیری در سطح بین‌المللی قرار گیرد، نقش پر رنگ‌تری را در توسعه صنایع بالادست داشته باشیم.

علی‌رغم محدودیت‌های چند سال اخیر در رابطه با مسائل بین‌المللی، صنعتگران عزیز تلاش کردند تا نیاز کشور به محصولات پلیمری از قبیل لاستیک، پلاستیک، الاستومر، چسب‌ها، رزین و سایر مواد مورد نیاز صنعت را مرتفع نمایند و اینک می‌توانیم با افتخار شاهد رونق بیشتر، استقلال در تولید و شکوفایی بیش از پیش این صنعت گران‌بار باشیم.

توسعه صنعت پتروشیمی علاوه بر تأمین نیاز داخل با تنوع بخشی به سبد صادرات کشور گامی در جهت دوری از صادرات تک محصولی است و با توجه به ظرفیت عظیم کشور در توسعه این صنعت، رسیدن به جایگاهی در خور در سطح بین‌­المللی از اهداف راهبردی صنعت نفت بشمار می‌رود.

بخش صنایع پتروشیمی و زیرمجموعه آن به عنوان یکی از قلمروهای بخش تولید داخلی انواع موادشیمیایی، توان این را یافته است تا با تولید انواع خوراک مورد نیاز صنایع پایین‌دست، محصول نهایی را پس از تأمین بازار داخل، به سمت‌وسوی بازارهای صادراتی سوق دهد. رشد فزاینده‌ای که با راه‌اندازی پروژه‌های جدید پتروشیمی به لحاظ حجم و تنوع محصولات این صنایع حاصل می‌شود، بستر مناسبی را برای توسعه صنایع پایین‌دستی به عنوان مصرف‌کنندگان محصولات پتروشیمی و تکمیل‌کننده زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی فراهم می‌آورد.

تردیدی نیست با بازاریابی گسترده انجام شده به منظور حضور شرکت‌های تراز اول و معتبر پتروشیمی، ماشین‌ساز و صنایع تکمیلی پتروشیمی جهان در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست قصد آن را کرده‌ایم تا در توسعه فعالیت بخش خصوصی در حوزه پایین‌دستی و مرتبط با نفت و گاز و پتروشیمی و ایجاد تعامل و ارتباط بهتر صنایع بالادستی و پایین‌دستی پتروشیمی ضمن ایجاد ارزش افزوده بالاتر و اشتغال، زمینه بهتری را برای رقابت تولیدات داخلی در بازارهای جهانی که از اهم واجبات می‌باشد، فراهم نماییم و جریان تحقق اقتصاد مقاومتی را تقویت کنیم.

امید من و همکارانم اینست که بتوانیم در آستانه سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی محفلی صمیمی و دلنشین برای صنعت پژوهان و بلندهمتان کار و تولید در عرصه صنایع آراسته داریم تا نشانه همبستگی خانواده بزرگ صنعت و نیز مایه خرسندی و پشتوانه‌ای بس سترگ برای دست‌اندرکاران، به منظور استمرار این مسیر و سربلندی تمامی تلاشگران خدوم این عرصه می‌باشد.»

تعداد بازدید : ۸۷۰