ساخت22 طرح جدید پتروشیمی تا سال 2025 میلادی در اندونزی

ساخت22 طرح جدید پتروشیمی تا سال 2025 میلادی در اندونزی
(دوشنبه ۶ دی ۱۴۰۰) ۱۲:۳۰

برآوردهای مؤسسه گلوبال دیتا حکایت از آن دارد که اندونزی اجرای 22 طرح تازه پتروشیمی را در بازه زمانی سال‌های 2021 تا 2025 میلادی اجرا می‌کند.

به گزارش نیپنا به نقل از گلوبال‌دیتا، این مؤسسه پیشرو در زمینه ارائه داده و تجزیه و تحلیل اعلام کرد که احتمال دارد اندونزی در پی تقاضای فزاینده برای محصولات پلاستیکی و کودهای شیمیایی، عملیات اجرای طرح 22 پروژه پتروشیمی را از سال 2021 تا 2025 میلادی آغاز خواهد کرد.

براساس تازه‌ترین گزارش گلوبال دیتا، «اندازه بازار پروژه‌های جدید و توسعه پتروشیمی، گزارش تحلیل سهم و روند براساس نوع، منطقه، کالاهای کلیدی، و پیش‌بینی‌ها و تحلیل‌های کشورهای کلیدی در بازه زمانی 2021 تا 2025» نشان می‌دهد که از 22 طرح پتروشیمی که انتظار می‌رود در اندونزی کلید بخورد، چهار پروژه متانول و به دنبال آن سه پروژه پلی‌پروپیلن خواهد بود.

بهارگاوی گاندام، تحلیلگر بخش نفت و گاز مؤسسه گلوبال دیتا در این باره گفت: اندونزی، یکی از بزرگترین اقتصادهای آسیای جنوب شرقی، شاهد افزایش تقاضا برای محصولات پتروشیمی، به‌ویژه محصولات پلاستیکی و کودهای شیمیایی است.

دولت اندونزی در نظر دارد با توسعه این صنعت در داخل با هدف پاسخگویی به روند فزاینده تقاضا، وابستگی به واردات محصولات پتروشیمی را به حداقل برساند.

در میان طرح‌های آینده متانول در اندونزی، پروژه کارخانه ایر پروداکتس بنگالون متانول پلنتس (the Air products Bengalon Methanol Plant) با ظرفیت تولید 2 میلیون تن در هر ساعت پیشروست، انتظار می‌رود این پروژه در سال 2025 میلادی آغاز به‌کار کند.

گلوبال دیتا اعلام کرد که در میان طرح‌های پلی‌پروپیلن آینده، پروژه کارخانه پلی‌پروپیلن پتروشیمی پی‌تی ترنس پسفیک ایندوتاما توبان و پروژه کارخانه پلی‌پروپیلن سلیگون (Cilegon) شرکت لوته کمیکال (Lotte Chemical) با ظرفیت تولید 0.60 میلیون تن در هر ساعت پیشرو هستند.

انتظار می‌رود کارخانه پلی‌پروپیلن پتروشیمی پی‌تی ترنس پسفیک ایندوتاما توبان (PT Trans Pacific Indotama Tuban) در سال 2024 آغاز به‌کار کند، در حالی که کارخانه پلی‌پروپیلن سیلگون شرکت لوته کمیکال در سال 2025 فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

تعداد بازدید : ۳۶۰