مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس تاکید کرد:

لزوم اجرای مگا پروژه های صنعت پتروشیمی در مسیر تکمیل زنجیره ارزش

لزوم اجرای مگا پروژه های صنعت پتروشیمی در مسیر تکمیل زنجیره ارزش
(چهارشنبه ۱ دی ۱۴۰۰) ۱۴:۵۸

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس گفت: با هدف ایجاد ارزش افزوده بیشتر در صنعت پتروشیمی و در راستای تکمیل زنجیره ارزش، ساخت مگا پروژه ها می تواند منجر به کاهش خام فروشی شود.

به گزارش خبرنگار نیپنا،  جعفر ربیعی مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در آیین امضای قرارداد ساخت واحد بازیابی اتان پتروشیمی بندرامام که امروز (چهارشنبه، یکم دی‌ماه) برگزار شد اظهارکرد: آن چه که امروز در پتروشیمی بندر امام شاهد هستیم و ثبت رکوردهای تولید مصداق بارز تحول است و در این مجتمع بطور روزانه پیشرفت های مشهودی تحقق می یابد.

وی با بیان این که زمانی از پتروشیمی بندر امام به عنوان یکی مجتمع قدیمی یاد می کردند گفت: با اقدام های توسعه‌ای انجام شده امروز این مجموعه به‌مثابه یک شرکت تازه‌تاسیس در حال فعالیت است.

ربیعی ادامه داد: هلدینگ خلیج فارس از اجرای پروژه‌های کم‌حجم در کنار اجرای مگاپروژه‌ها غافل نمی‌شود و ساخت واحد بازیابی اتان پتروشیمی بندر امام از پروژه‌های داخلی و رفع موانع تولید است که چنین پروژه‌هایی به‌طور مدام در شرکت‌های زیرمجموعه گروه در حال اجراست که به افزایش سوددهی و درآمد منجر می‌شوند.

وی با بیان اینکه هنوز پتروشیمی جا دارد که سرمایه گذاری مگاتنی داشته باشد، گفت: طیف وسیعی از پروژه ها در هلدینگ در حال اجرا است، به جایی رسیدیم که افزون بر تولید، صادرات و سود خوبی که پرداخت می کنیم، در توسعه کشور نیز نقش آفرین هستیم و امیدواریم این اقدام ها تداوم داشته باشد و منجر به اعتلای ایران در سطح دنیا  و همچنین  رفاه مردم شود.

تعداد بازدید : ۳۵۲