پتروشیمی‌های منطقه پارس ۱۰۰ میلیارد تومان به استان بوشهر کمک می‌کنند

پتروشیمی‌های منطقه پارس ۱۰۰ میلیارد تومان به استان بوشهر کمک می‌کنند
(سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰) ۱۸:۴۶

رئیس شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده این شورا معادل ۱۰۰ میلیارد تومان برنامه در سال‌جاری برای استان تعریف کرده است.

به گزارش نیپنا، رئیس شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده این شورا معادل ۱۰۰ میلیارد تومان برنامه در سال‌جاری برای استان تعریف کرده است.

 مسعود حسنی روز سه‌شنبه در نشست استاندار بوشهر با شورای راهبردی پتروشیمی‌های استان بوشهر مستقر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس افزود: از این میزان ۴۳ میلیارد تومان تا پایان شهریورماه هزینه شده و مابقی بویژه در بخش تکمیل پروژه‌های نیمه تمام تا پایان سال اجرایی می‌شود.

وی بیان کرد: این میزان سرمایه گذاری در سال جاری نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

رئیس شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اضافه کرد: سال گذشته شورای راهبردی پتروشیمی‌های منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ۶۵ میلیارد تومان در بخش‌های مختلف استان بوشهر سرمایه گذاری کرده اند که از این میزان ۶۲ درصد سرمایه‌ای و ۳۲ درصد جاری بوده است و این میزان سرمایه‌گذاری نسبت به سال ۹۸، ۳۱۳ درصد رشد نشان می‌دهد.

حسنی، خرید ۲هزار و ۳۰۰ تبلت دانش آموزی برای دانش آموزان زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی، تحویل و اجرای ۱۲ مدرسه، احداث دانشکده فنی مهندسی جم با ۱۶ میلیارد تومان اعتبار، احداث ۲۳۰ باب خانه برای مددجویان کمیته امداد شهرستان‌های جم، کنگان، عسلویه و دیر به صورت مشارکتی با کمیته امداد، اختصاص سه میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل سد اخند، اختصاص سه میلیار تومان اعتبار برای تکمیل مصلی نماز جمعه جم و احداث زمین چمن در شهر جدید نایبند را از جمله پروژه‌های اجرا شده از سوی شورای راهبردی پتروشیمی‌های منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس سال گذشته دراستان بوشهر است.  

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: با توجه به جمعیت کارگری مستقر در جنوب استان بوشهر همه تصور می‌کردند کرونا در این منطقه کارگری به اوج خود می‌رسد اما با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و انجام اقدام‌های پیشگیرانه بخوبی این ویروس مدیریت شد.

حسنی، توزیع ۲۴هزار و ۴۰۰ بسته معیشتی به ارزش هشت میلیارد تومان در چهار شهرستان جنوبی استان بوشهر، بازسازی درمانگاه روستای شیرینو عسلویه، ایجاد نقاهتگاه، اختصاص ۱۰ میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، خرید ۳۱میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان تجهیزات پزشکی در طی سه مرحله، اختصاص سه میلیارد تومان برای خرید سرم و دارو را از مهمترین کارهای انجام شده در راستای پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در استان بوشهر عنوان کرد.

وی یادآور شد: همچنین از ششم آذر ماه ۹۹ تا ۳۰ مرداد ماه ۱۴۰۰ ، شورای راهبردی پتروشیمی های استان بوشهر ۲هزار تن اکسیژن به ارزش پنج میلیارد تومان توزیع کرده است.

حسنی، با اشاره به آغاز فعالیت شورای راهبردی پتروشیمی‌های استان بوشهر از سال ۹۳ تاکنون یادآور شد: از سال ۹۳ تا ۹۷ این شورای ۵۴ میلیارد تومان در استان بوشهر سرمایه گذاری کرده این درحالی است که با تغییر رویکرد و برنامه‌ریزی مناسب تنها در سال ۹۸، ۲۰ میلیارد تومان پروژه در این استان تعریف و اجرا شده است.

 وی با اشاره به فعالیت ۲۴ شرکت پتروشیمی در حال تولید و ۱۸ واحد در دست ساخت و ساز گفت: اعضای شورای راهبردی شامل شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس که مسئولیت اجتماعی نسبت به محیط پیرامونی را  وظیفه دینی و اخلاقی می‌دانند.

حسنی تاکید کرد: اعضای شورای راهبردی پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس همراهی با جامعه پیرامونی و ارتقای سطح زندگی مردم را برای خود یک فرصت و فریضه می‌داند و در همین راستا پروژه بهبود مسئولیت اجتماعی شورای راهبردی تعریف شده است.

تعداد بازدید : ۱,۹۳۲