رکورد ۱۷ ساله تولید در پتروشیمی بوعلی سینا شکست

رکورد ۱۷ ساله تولید در پتروشیمی بوعلی سینا شکست
(یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰) ۱۱:۳۶

رئیس بهره‌برداری شرکت پتروشیمی بوعلی سینا از شکسته شدن رکورد تولید ۱۷ ساله این شرکت در ۶ ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش نیپنا به نقل از شرکت پتروشیمی بوعلی سینا، علیرضا قاسمی با اعلام این خبر اظهار کرد: در ۶ ماه نخست امسال، محصول برش سنگین نفتا با تولید نزدیک به ۲۶۲ هزار تن، ۱۳۶ درصد برنامه را محقق و نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۷۶ درصدی را ثبت کرده است.

وی افزود: در ادامه رکوردشکنی‌ها در این پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس، محصول راهبردی بنزن بار دیگر با افزایش تولید خیره‌کننده همراه بود و با تحقق ۱۳۰ درصدی برنامه در ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۰، به ۵۴ هزار تن رسید که به معنای بی‌نیازی کشور از واردات و البته صادرات این محصول باارزش و خلق ارزشی دیگر برای کشور است.

رئیس بهره‌برداری این شرکت ادامه داد: تلاش کارکنان در بخش‌های مختلف به افزایش ۷۶ درصدی محصول گاز مایع نسبت به مدت مشابه پارسال و تحقق ۱۰۶ درصدی محصول برش سبک نفتا در این مدت منجر شده است.

قاسمی افزود: در محصول ریفرمیت نیز حجم تولید با افزایش بی‌سابقه و ثبت رکوردی بی‌نظیر در طول دوران فعالیت شرکت همراه بود و در ۶ ماه منتهی به شهریور ۱۴۰۰، حدود ۴۰۳ هزار تن محصول تولید شده که ۲۰ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال بوده است.

وی در پایان تصریح کرد: در ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۰، مجموع تولیدات مجتمع بیش از ۳۰ درصد بیشتر از دوره مشابه پارسال بود و با تلاش شبانه روزی کارکنان، تولیدات به تحقق ۱۱۶ درصد برنامه منجر شده‌ که حاصل آن تولید حدود یک میلیون تن محصول است.

تعداد بازدید : ۱,۸۵۱