بازگشت تقاضای پتروشیمی هند به سطح پیش از آغاز کرونا

بازگشت تقاضای پتروشیمی هند به سطح پیش از آغاز کرونا
(دوشنبه ۱۱ اَمرداد ۱۴۰۰) ۱۱:۱۹

دبیرکل انجمن تولیدکنندگان مواد شیمیایی و پتروشیمی هند (سی‌پی‌ام‌ای) پیش‌بینی کرد که تقاضای پتروشیمی هند در سال مالی جاری منتهی به مارس 2022 به سطح پیش از شیوع ویروس عالم‌گیر کرونا می‌رسد.

به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه خبری آی‌سی‌آی‌اس، ماهیندر سینگ با اشاره به تاثیر رکود شدید اقتصادی پارسال بر تقاضای بخش پتروشیمی گفت: با توجه تنوع بازار نهایی و وابستگی بخش‌های مقاوم‌تر به محصولات پتروشیمی، تأثیر رکود اقتصادی بر این صنعت طی یک سال گذشته در مقایسه با دیگر صنایع معتدل‌تر بود.

وی افزود: در سال مالی گذشته منتهی به مارس 2021، بازارهای پلیمرهای اصلی از جمله پلی‌پروپیلن و پلی‌اتیلن عملکرد خوبی داشته‌اند.

دبیرکل انجمن تولیدکنندگان مواد شیمیایی و پتروشیمی هند ادامه داد: تقاضا برای پلی‌پروپیلن و پلی‌اتیلن مشابه سطح سال مالی 2020-2019 باقی ماند.

سینگ گفت: با این حال، تقاضا برای فیبر حدود 20 درصد تحت تأثیر قرار گرفت، به‌طوری‌که در سال مالی جاری به سطح 2019 رسید.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، در اواخر آوریل و اوایل ماه مه، در اوج وقوع موج دوم ابتلای کرونا در هند، مقدار تولید در بیشتر تولیدکنندگان پلی‌استر هند حدود 30 درصد کاهش یافت و به حدود 50 درصد رسید.
در آن زمان، قرنطینه‌های مختلف در ایالت‌های هند برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به کار گرفته شده بود.

دبیرکل انجمن تولیدکنندگان مواد شیمیایی و پتروشیمی هند گفت: پس از وقفه‌ای کوتاه در بازه زمانی آوریل-مه امسال، روند افزایشی تقاضای پتروشیمی در ژوئن 2021 از سر گرفته شد و احتمال می‌رود ظرفیت تولید پتروشیمی در آینده نزدیک احیا شود.

به گفته سینگ، جهش‌های اخیر قیمت سوخت هزینه حمل‌ونقل از تولیدکنندگان را به فعالان عرصه پایین دست افزایش داده است.

قیمت سوخت خودرو در هند از ماه مه در حال افزایش است و اکنون از رکورد 100 روپیه هند به ازای هر لیتر (1.34 دلار/لیتر) در سراسر این کشور گذر کرده است.

تعداد بازدید : ۱,۶۰۶