مشارکت اکسون‌موبیل و سابک برای اجرای یک طرح 9 میلیارد دلاری پتروشیمی

مشارکت اکسون‌موبیل و سابک برای اجرای یک طرح 9 میلیارد دلاری پتروشیمی
(شنبه ۹ اَمرداد ۱۴۰۰) ۱۲:۴۰

شرکت‌های سابک عربستان و اکسون موبیل آمریکا در اجرای یک طرح پتروشیمی 9 میلیارد دلاری واقع در تگزاس همکاری می‌کنند.

به گزارش نیپنا به نقل از خبرگزاری رویترز، اکسون موبیل و سابک اعلام کردند که اجرای یک طرح 9 میلیارد دلاری پتروشیمی با بیشترین ظرفیت فرآوری اتان در تگزاس را طی سه ماه سوم سال 2021 میلادی آغاز می‌کنند.

اکسون و سابک همچنین از تشکیل شرکت مشترکی به نام گالف کوست گروت ونچر (Gulf Coast Growth Ventures) هر با50 درصد سهم خبرداند.

ظرفیت تولید سالانه طرح پتروشیمی یادشده یک میلیون و 800 هزار تن خواهد بود و شامل یک واحد مونو اتیلن گلیکول و دو واحد پلی‌اتیلن خواهد بود.

انتظار می‌رود این طرح پتروشیمی واقع در شمال منطقه کراپس کریست (Corpus Christi) ایالت تگزاس آمریکا تا سال 2022 به بهره برداری برسد.

دارن وودز، مدیرعامل اکسون موبیل در این باره گفت: ساخت بزرگترین واحد کراکر بخار جهان در آستانه تولید سریع حوضه پرمین، اهمیت و مزایای این پروژه را دوچندان می‌کند.

تولیدکنندگان و پالایشگران نفت جهان، پتروشیمی‌ها را به‌عنوان بازاری رو به رشد برای تقاضای نفت خام می‌بینند زیرا انتظار می‌رود با افزایش شمار خودروهای برقی، توسعه بازار مسکن و دفاتر کارآمدتر، تقاضا برای سوخت‌های موتوری در حال افزایش باشد.

اکسون‌موبیل و سابک اعلام کردند که انتظار می رود این پروژه بیش از 600 شغل دائمی ایجاد کند.

آنها افزودند: این طرح پتروشیمی مواد مورد استفاده در تولید محصولات مختلف مانند خنک‌کننده‌های خودرو، صنایع بسته‌بندی و مصالح ساختمانی را تولید می‌کند.

تعداد بازدید : ۱,۸۹۴