رشد 8420 واحدی شاخص بورس تهران

رشد 8420 واحدی شاخص بورس تهران
(دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰) ۱۷:۴۶

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز در یک روند رو به رشد با افزایش 8 هزار و 420 واحدی روبه‌رو شد.

به گزارش خبرنگار نیپنا ، شاخص بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند رو به افزایش، در پايان معاملات با افزایش 8 هزار و 420 واحد، شاخص کل به رقم یک‌میلیون و 311 هزار و 277 واحد رسید.

شاخص کل با معیار هم‌وزن با افزایش 2 هزار و 740 واحد به رقم 403 هزار و 68 واحد رسید وارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 340 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از 5.7 میلیارد سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 651 هزار فقره معامله و به ارزش 4 هزار و 721 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

 بر اساس این گزارش ، شاخص کل و شاخص قیمت در بورس با 65صدم درصد افزایش روبه‌رو شد و این دو شاخص با معیار هم‌وزن با 68صدم درصد افزایش روبه‌رو شد و شاخص آزاد شناور با 36صدم درصد افزایش همراه شدو شاخص بازار اول بورس 7دهم درصد افزایش یافت. شاخص بازار دوم بورس 58صدم درصد رشد کرد.

امروز نمادهای شاخص‌ساز در بورس تهران به ترتیب شامل؛ هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، گروه مپنا، پتروشیمی خلیج فارس، چادرملو، گلگهر، مخابرات ایران و سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی بوده‌اند.

نمادهای پرتراکنش در بورس شامل لیزینگ کارآفرین، شستا، مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری، دارویی برکت، سایپا، غذایی کوروش و اپال کانی پارس بوده‌اند.

در فرابورس شاخص کل 203 واحد رشد کرده و به رقم 19 هزار و 49 واحد رسید و ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک‌میلیون و 532 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از 3.7 میلیارد سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 553 هزار معامله و به ارزش 25 هزار و 619 میلیارد تومان داد و ستد کردند که با احتساب معاملات بورس، ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس از 30 هزار و 300 میلیارد تومان عبور کرد. البته عمده این معاملات مربوط به اوراق دولتی بوده است که خریداران آن صندوق‌های با درآمد ثابت هستند.

امروز نمادهای بیمه پاسارگاد، آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس، صباتأمین و پتروشیمی تندگویان به ترتیب بیشترین اثر افزایش در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای اعتباری ملل و بانک دی بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

نمادهای پرتراکنش در فرابورس شامل محصولات کاغذی لطیف، بانک دی، گسترش صنایع روی ایرانیان، توسعه سرب و روی ایرانیان، چوب خزر کاسپین، زغال‌سنگ پرورده طبس و رایان هم‌افزا بوده‌اند.


تعداد بازدید : ۲,۱۲۶