نقش آفرینی پتروشیمی ها در رشد شاخص

نقش آفرینی  پتروشیمی ها در رشد شاخص
(یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰) ۱۴:۰۴

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با نقش آفرینی شرکت های پتروشیمی رشد 1689 واحدی را رقم زد.

به گزارش خبرنگار نیپنا، بورس تهران روز جاری رشد شاخص را رقم زد و در حالی که دیروز رشد 14 هزار و 300 واحدی را تجربه کرده بود، امروز هم در پایان معاملات با افزایش 1689 واحد روبه‌رو شد و به رقم یک میلیون و 163 هزار و 721 واحد رسید.

شاخص کل با معیار هم‌وزن با 913 واحد کاهش به رقم 369 هزار و 887 واحد رسید و ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران امروز به بیش از 4 میلیون و 645 هزار میلیارد تومان رسید ومعامله‌گران امروز بیش از 7.2 سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 552 هزار فقره معامله و به ارزش 5 هزار و 15 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

اگر ارزش معاملات فرابورس که امروز بیش از 8 هزار و 130 میلیارد تومان رسید را درنظر بگیریم،‌امروز معامله‌گران در دو بازار بورس و فرابورس بیش از 13 هزار و 145 میلیارد تومان داد و ستد کردند و همچنین شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی - ارزشی 15 صدم درصد رشد کردند، اما این دو شاخص با معیار هم‌وزن 25 صدم درصد کاهش یافتند.

شاخص آزاد شناور 18 صدم درصد کاهش یافت. شاخص بازار اول بورس 25 صدم درصد کاهش یافت. اما شاخص بازار دوم بورس 65 صدم درصد به مدد معاملات بلوکی رشد کرد.

بر اساس این گزارش ، امروز نمادهای شستا، پتروشیمی خلیج‌فارس، پتروشیمی نوری، بانک تجارت و پتروشیمی جم به ترتیب بیشترین اثر مثبت را در شاخص بورس داشتند و نمادهای ملی‌مس و ایران‌خودرو بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته است.

در فرابورس ایران شاخص کل با 28 واحد کاهش به رقم 17 هزار و 284 واحد رسید. امروز ارزش بازار به یک‌میلیون و 147 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 1.3 میلیارد سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 257 هزار نوبت معمله و به ارزش 8 هزار و 130 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای پتروشیمی تندگویان و صنعتی مینو بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای آریا ساسول، تبرک، پتروشیمی زاگرس، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و بیمه تجارت نو بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

تعداد بازدید : ۳,۰۹۵