رشد 3363 واحدی شاخص بورس تهران

(سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰) ۱۳:۱۹

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با رشد 3363 واحدی همراه شد.

به گزارش خبرنگار نیپنا، بورس اوراق بهادار تهران امروز نیز مانند روز گذشته روندی رو به رشد داشت به گونه‌ای که در پایان معاملات با افزایش 3363 واحدی شاخص کل به رقم یک میلیون و 160 هزار و 568 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن 115 واحد رشد کرده و به رقم 383 هزار و 942 واحد رسید.ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 4 میلیون و 636 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران بیش از 8.2 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 873 هزار نوبت معامله و به ارزش 5 هزار و 337 میلیارد تومان داد و ستد کردند.همه شاخص‌های بورس سبز بودند، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 0.29 درصد رشد کردند.

همچنین این دو شاخص با معیار هموزن 0.3 درصد افزایش یافتند. شاخص آزاد شناور 0.19 درصد رشد کرد. شاخص بازار اول بورس 0.51 درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس 0.2 درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای بانک ملت، ایران‌خودرو، مپنا، بانک تجارت، گسترش نفت و گاز پارسیان و پتروشیمی خلیج‌فارس به ترتیب بیشترین اثر تقویتی در شاخص بورس را داشتند و نماد فولاد مبارکه، بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشتند.

نمادهای پرتراکنش در بورس شامل غذایی کوروش، ایران‌خودرو، سایپا، پالایش نفت اصفهان، باما، ملی مس ایران و معدنی اپال کانی پارس بوده‌اند.

سرمایه‌گذاری بلند مدت در بورس از سایر بازارها بازدهی بیشتری دارد.در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل 59 واحد کاهش یافته و به رقم 17 هزار و 660 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 176 هزار میلیارد تومان رسید.امروز معامله‌گران در بورس تهران بیش از 2 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 439 هزار فقره معامله و به ارزش هزار و 902 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای پتروشیمی زاگرس، مدیریت توسعه مالی مهر آیندگان و برق گیلان بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشتند و برعکس نمادهای صنعتی مینو، آریا ساسول، برق دماوند و ذوب‌آهن اصفهان بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

نمادهای پرتراکنش در فرابورس ایران شامل تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان، صنایع روی ایرانیان، دامپروری ملارد شیر، پتروشیمی ارومیه، چوب خزرکاسپین، ذغال‌سنگ پروده طبس و توسعه و عمران استان کرمان بوده‌اند.

تعداد بازدید : ۹۰۶