دفتر توسعه کسب و کار دانش بنیان شرکت ملی صنایع پتروشیمی:

توسعه قراردادهای بومی سازی فناوری در صنعت پتروشیمی در دستور کار است

(دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۰۹:۴۲

سرپرست دفتر توسعه کسب و کار دانش بنیان شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: توسعه قراردادهای بومی‌سازی فناوری در صنعت پتروشیمی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در اجرای طرح‌های پتروشیمی، از مهمترین اهداف این مرکز است.

به گزارش نیپنا؛ حسن قلی‌پور سرپرست دفتر توسعه کسب و کار دانش بنیان شرکت ملی صنایع پتروشیمی در نشستی با حضور مدیر کل سرمایه گذاری و بومی سازی پارک فناوری پردیس، گفت: توسعه قراردادهای بومی‌سازی فناوری در صنعت پتروشیمی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در اجرای طرح‌های پتروشیمی، از مهمترین اهداف راه‌اندازی مرکز توسعه کسب و کارهای دانش‌بنیان صنعت پتروشیمی در آذرماه 1399 بود.

وی همچنین شناسایی تقاضاهای شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات مورد نیاز صنعت پتروشیمی را از دیگر برنامه‌های مهم این مرکز عنوان کرد.

قلی پور در این نشست ضمن تاکید بر استفاده از تمام ظرفیت های شرکت های عضو پارک در همکاری با صنعت پتروشیمی،  افزود: امکان تاسیس فن‌ بازار تخصصی صنعت پتروشیمی به عنوان یکی از ابزارهای شکل‌گیری زیست ‌بوم اقتصاد دانش‌بنیان در صنعت پتروشیمی در این نشست مطرح شد.

بررسی امکان تاسیس فن‌ بازار تخصصی صنعت پتروشیمی

همچنین، احمد عسگری، مدیرکل سرمایه‌گذاری و بومی‌سازی پارک فناوری پردیس در نشست همکاری مشترک با مرکز توسعه کسب و کارهای دانش‌بنیان صنعت پتروشیمی که در راستای به کارگیری ظرفیت‌ شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس در حوزه صنعت پتروشیمی، با اشاره به جایگاه و مأموریت ملی پارک فناوری پردیس در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در صنعت نفت و همچنین زیرساخت‌های موجود، تصریح کرد: پارک فناوری پردیس با ایجاد زنجیره همرسانی عرضه و تقاضای فناوری با حضور تمام بازیگران زیست‌بوم فناوری و نوآوری و پیاده‌سازی جریان‌های فناوری و نوآوری در این حوزه تجربه همکاری با صنعت نفت را دارد.

وی توضیح داد: هدف از این همکاری ایجاد تعامل نزدیک بین شرکت‌های دانش‌بنیان و مدیران و کارشناسان صنعت نفت با مرکز توسعه کسب و کارهای دانش‌بنیان صنعت پتروشیمی است.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، عسگری، «همرسانی عرضه و تقاضای فناوری با استفاده از توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان سراسر کشور»، «پذیرش مسئولیت‌های حقوقی، مالی و اجرای پروژه‌های دانش‌بنیان در این صنعت» و «حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در تأمین ضمانت‌های مورد نیاز قراردادها و اخذ استانداردهای ملی و بین‌المللی» را از موارد دیگر حمایت‌های پارک در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در صنعت نفت معرفی کرد.

 

تعداد بازدید : ۱,۶۲۷