ساخت یک مجتمع جدید پتروشیمی در عربستان

(سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹) ۱۲:۵۳

مجتمع جدید پتروشیمی عربستان سالانه یک میلیون و 150 هزا تن اتیلن، 850 هزار تن پروپیلن و 400 هزار تن آروماتیک، سوخت و مشتقات را در منطقه جبیل تولید خواهد کرد.

به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه خبری آی‌سی‌آی‌اس، شرکت پتروشیمی ادونسد عربستان از دریافت مجوز ساخت یک مجتمع جدید پتروشیمی در شهر صنعتی جبیل خبر داد.

این شرکت در گزارش اخیر خود به بورس عربستان سعودی موسوم به تداول آورده است که پیش‌بینی می‌شود این مجتمع جدید پتروشیمی سالانه یک میلیون و 150 هزا تن اتیلن، 850 هزار تن پروپیلن و 400 هزار تن آروماتیک، سوخت و مشتقات تولید کند.

انتظار می‌رود این مجتمع جدید پتروشیمی تا سه ماه چهارم سال 2025 به بهره‌برداری برسد.

شرکت زیرمجموعه شرکت ادونسد گلوبال اینوستمنت(AGIC) مجوز اعطای خوراک به این مجتمع جدید پتروشیمی را از وزارت انرژی عربستان دریافت کرده است.

این شرکت عربستانی پیش‌تر اعلام کرده بود که در نظر دارد اجرای طرح ساخت یک واحد هیدروژن‌زدایی از پروپان (PDH) و یک کارخانه پلی‌پروپیلن (PP) در منطقه صنعتی جبیل را امسال آغاز کند و مرحله بهره‌برداری تجاری از آن برای نیمه دوم سال 2024 میلادی برنامه‌ریزی شده است.

کارخانه برنامه‌ریزی شده PDH قادر به تولید 843 هزار تن در سال پروپیلن خواهد بود، در حالی‌که کارخانه PP دارای ظرفیت 800 هزار تن در سال خواهد بود.

عملیات تجاری در نیمه دوم سال 2024 پیش بینی می شود.

تعداد بازدید : ۴,۶۰۲