صادرات پلی‌پروپیلن چین افزایش یافت

(چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹) ۱۲:۰۲

صادرات پلی‌پروپیلن چین در پی محدودیت عرضه در نیمکره غربی، افزایش یافت.

به گزارش نیپنا به نقل از آرگوس مدیا، تولیدکنندگان و شرکت‌های بازرگانی چینی به‌دلیل کمبود شدید عرضه در در نیمکره غربی، صادرات فرآورده‌های هموپلیمر پلی‌پروپیلن (PP) را پس از تعطیلات سال نو چینی در بازه زمانی 11 تا 17 فوریه سال جاری میلادی افزایش دادند.

برخی فعالان بازار انتظار دارند که بارگیری محموله‌های صادراتی پلی‌پروپیلن بار چین در بازه زمانی فوریه-مارس از حدود ماهانه 30 هزار تن به 150 تا 200 هزار تن می‌رسد.

بیشتر محموله‌ها راهی مقاصدی در ترکیه، اروپا، جنوب آسیا و آمریکای جنوبی می‌شوند.

قیمت پیشنهادی برای محموله‌های صادراتی پلی‌پروپیلن گرید رافیا برای حمل به صورت FOB از چین در اواخر ماه ژانویه، هزار و 350 تا هزار و 360 دلار به ازای هر تن بوده است.

حدود سالانه 6.9 میلیون تن ظرفیت پلی‌پروپیلن در ایالات متحده آمریکا به دلیل سرمای شدید قطبی در ایالت تگزاس غیرعملیاتی شده است.

واحدهایی پتروشیمی از دور خارج شده به دلیل برف، سرما و یخبندان شدید آمریکا متعلق به شرکت‌های لایندل بازل، اینئوس الفین و پلیمر، اکسان موبیل، فورموسا پلاستیک، فیلینت هیل ریسورسز و توتال است.

واحدهای بزرگ کراکر در عربستان، قطب تولید پلیمرها در خاورمیانه، در حال ورود به فصل تعمیرات اساسی در بازه زمانی فوریه-آوریل هستند از این روز صادرات پلی‌پروپیلن به ترکیه، اروپا و هند را کاهش می‌دهند.

تعداد بازدید : ۲,۹۲۰