توقف شاخص در کانال 1میلیون و دویست هزار واحد

توقف شاخص در کانال 1میلیون و دویست هزار واحد
(دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹) ۱۴:۰۸

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز در یک روند کاهشی با افت 8 هزار و 113 واحد روبه‌رو شد.

به گزارش خبرنگار نیپنا ، شاخص بورس تهران امروز  نیز با کاهش مواجه بود و نماگر بازار سرمایه در پایان معاملات با افت 8 هزار و 113 واحد به رقم یک میلیون و 214 هزار و 500 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن با کاهش 1075 واحد به رقم 436 هزار و 96 واحد رسید.ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 4 میلیون و 829 هزار میلیارد تومان رسید و معامله‌گران امروز بیش از 2.4 میلیارد سهام حق‌تقدم وا وراق مالی در قالب 288 هزار فقره معامله و به ارزش 2593 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

ارزش معاملات امروز در فرابورس هم به رقم قابل توجه 12 هزار و 686میلیارد تومان رسید که در مجموع امروز معامله‌گران در دو بازار بورس و فرابورس بیش از 15 هزار و 279 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز همه شاخص‌های بورس قرمز بودند البته میزان کاهش شاخص‌ها کمتر از یک درصد بوده است. به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 0.66 درصد عقب‌نشینی کرد.

شاخص کل و شاخص قیمت با معیار هموزن 0.25 درصد کاهش یافتند، شاخص آزاد شناور 0.49 درصد افت کرد. شاخص بازار اول بورس 0.65 درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس 0.68 درصد کاهش یافت.

امروز نماد ملی مس، به تنهایی جور شاخص را کشید و بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشت و بر عکس نمادهای شرکت‌های بزرگ مانند فولاد مبارکه، شستا، پتروشیمی خلیج‌فارس، گل‌گهر، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین و پالایش نفت بندرعباس به ترتیب بیشترین اثر کاهش در شاخص بورس را داشتند.

نمادهای پرتراکنش در بورس شامل ملی مس، فولاد مبارکه، سرمایه‌گذاری سیمان تأمین، تأمین سرمایه امین، لعاب ایران، سرمایه‌گذاری توسعه صنعت و تجارت و کاشی سعدی بوده‌اند.

در فرابورس ایران امروز شاخص کل با 149 واحد کاهش به رقم 17 هزار و 253 واحد رسید و ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 181 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران در فرابورس امروز بیش از 791 میلیون اوراق در قالب 142 هزار فقره معامله و به ارزش 12 هزار و 686 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

نمادهای بانک دی، آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان، سنگ‌آهن گهرزمین، صبا تأمین و اعتباری ملل به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای پرتراکنش امروز شامل سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، رایان هم‌افزا، پلیمر آریا ساسول، توسعه مسیر برق گیلان، پتروشیمی ارومیه، شیر پاستوریزه پگاه گیلان و عطرین نخ قم، بوده‌اند.

تعداد بازدید : ۲,۶۵۶