رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:

امیدواری به خودکفایی در نمایشگاه ایران پلاست افزایش یافت

(یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹) ۱۶:۰۴

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: محصولات ارائه شده در نمایشگاه ایران پلاست، امیدواری به اشتغالزایی بیشتر، خودکفایی و قطع وابستگی به قطعات و مواد خارجی را افزایش می‌دهد.

فریدون عباسی، رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، امروز (یکشنبه، 19 بهمن‌ماه) در حاشیه بازید از چهاردهمین نمایشگاه ایران پلاست به خبرنگار نیپنا گفت: باتوجه به آماری که امروز از سوی مسئولان ذیربط ارائه شد، نشان می‌دهد که در استفاده و بکارگیری از منابع خدادادی باید بیشتر تلاش شود.

عباسی با تاکید بر اینکه در پتروشیمی پیشرفت‌های مطلوبی بدست آورده‌ایم، تصریح کرد: با یک مدیریت جهادی می‌توان در مدت کوتاه‌تری جهش‌های این صنعت را طی کرده و دستاورد بیشتری داشته باشیم.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با گسترش همکاری‌های صنایع نفت، گاز و پتروشیمی با دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پژوهشگران می‌توانیم صادرکننده خدمات تخصصی در این صنایع به ویژه حوزه پتروشیمی نیز باشیم.

وی یکی از راه‌های درآمد کشور را صدور خدمات تخصصی دانست و گفت: متخصصانی در بخش خصوصی و دولتی داریم که توانایی عرضه خدمات با کیفیت بسیار بالا را به سایر کشورها دارند که امیدواریم این کار مورد حمایت وزارت نفت قرار گیرد.

عباسی به ضرورت ایجاد نهاد تنظیم‌گر در حوزه پتروشیمی اشاره کرد و گفت: حاکمیت نیز باید نقش خود را در این زمینه ایفا کند، اما دست بخش خصوصی را برای توسعه باز گذارد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه محصولات پایین‌دستی ارائه شده در این نمایشگاه، امیدواری را بیشتر کرد، تصریح کرد: انتظار داریم که در حوزه پایین‌دستی به‌ویژه در شهرهای مختلف که می‌توان کار کرد، فعالیت‌ها بیشتر شود. این موارد بدون شک سبب اشتغال، خودکفایی کشور و قطع وابستگی به قطعات و مواد خارجی خواهد شد.

وی به موضوع خوراک پتروشیمی‌ها اشاره و عنوان کرد: در این زمینه وزارت نفت باید فشارهای سیاسی را تحمل کند و اجازه ندهد که با فشار سیاسی و توقعات غیرمعقول، پتروشیمی‌ها در نواحی احداث شوند که مناسب نباشد یا در جایی احداث شوند که منابع آبی کم و صادرات محصولات با مشکل مواجه شوند.

تعداد بازدید : ۱,۰۰۵