پیام معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به مناسبت آغاز ایران پلاست چهاردهم

(یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹) ۱۲:۱۰

بهزاد محمدی گفت: امیدوارم در آینده نه چندان دور از طریق تعاملات بین المللی، زمینه رشد و توسعه مستمر صنعت پتروشیمی و صنایع پایین دستی آن در چارچوب مبادلات فنی و تجاری تدوام یابد .

مقدم شما را در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست گرامی می دارم و بسیار خرسندم که فرصتی پیش آمده تا یکبار دیگر در یکی از معتبرترین نمایشگاه های تخصصی در حوزه ی صنعت پلیمر و پلاستیک در سطح منطقه ، آخرین توانمندی ها و قابلیت های علمی ، فنی و بازرگانی صنعت پتروشیمی کشور را عرضه نماییم .
امیدوارم ظرفیت ها و توانمندی های ایران در قلمرو تولید و صادرات محصولات پلیمری و پلاستیک از یک سو و نیاز این صنایع به بهره مندی از فن آوری و نوآوری های دانش روز از سوی دیگر ، منجر به کسب دستاوردهای ارزشمند برای شرکت کنندگان همچون سیزده دوره قبلی در نمایشگاه بین المللی ایران پلاست 2021 گردد.
تبادل نظر، انتقال تجربیات و هم افزایی متخصصان، صنعتگران، تولیدکنندگان و تجار در چنین رویدادهایی، می‌تواند زمینه مناسبی را برای رشد و توسعه این صنعت فراهم نماید .
صنعت‌گران پرتلاش صنعت پتروشیمی علی‌رغم وجود محدودیت‌های بین‌المللی سال‌های اخیر، ضمن تامین نیازهای داخلی کشور، حضور موثری در بازارهای صادراتی و تامین ارز موردنیاز داشته‌اند که امیدواریم با بهبود نسبی شرایط در آینده نزدیک، شاهد رونق روزافزون در تحقق اهداف متعالی این صنعت باشیم.
صنعت پتروشیمی کشور، با بومی سازی فناوری تولید مواد پلیمری و تسهیل شرایط انتقال و توسعه این فناوری با راهبرد تامین نیاز صنایع پایین دستی و فروش و صادرات محصولات با ارزش افزوده بالا ، بسوی تکمیل زنجیره ارزش و تولید پلیمرهای مهندسی و نسل جدید در قالب طرح های پیشران و جذب و هدایت سرمایه گذاران داخلی و خارجی گام برمی دارد.
شرکت ملی صنایع پتروشیمی با توجه به پاندمی ویروس کوید 19 ، ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری نمایشگاه ایران پلاست، در کنار این رویداد مهم، نمایشگاه مجازی ایران پلاست را نیز اجرا می نماید.
امیدوارم در آینده نه چندان دور از طریق تعاملات بین المللی، زمینه رشد و توسعه مستمر صنعت پتروشیمی و صنایع پایین دستی آن در چارچوب مبادلات فنی و تجاری تدوام یابد .
در خاتمه از تمامی شرکت کنندگان گرانقدر داخلی و تجار خارجی که با حضور صمیمانه خود دراین شرایط خاص، برگزاری موفق این نمایشگاه را میسر نمودند تشکر و برای آنان آرزوی موفقیت ، سربلندی و تندرستی دارم .


                                                                                                                               بهزاد محمدی

تعداد بازدید : ۵۰۵