پایان موفقیت آمیز عملیات تعمیرات اساسی پتروشیمی مرجان

(پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹) ۱۹:۴۴

مدیرعامل شرکت پتروشیمی مرجان از پایان موفقیت آمیز عملیات تعمیرات اساسی در این مجتمع خبر داد .

به گزارش نیپنا به نقل از روابط عمومی پتروشیمی مرجان، سپهدار انصاری نیک گفت : به منظور آماده سازی مجتمع پتروشیمی مرجان برای دستیابی به ظرفیت کامل اسمی تولید و استمرار تولید پایدار پروژه تعمیرات اساسی آن مطابق برنامه زمانبندی شده از ۶ لغایت ۳۰ دی ماه ۹۹ و در فرجه زمانی ۲۶ روزه و زودتراز برنامه پیش بینی شده با موفقیت کامل انجام شد .

وی افزود : عملیات تعمیرات اساسی این مجتمع پتروشیمی برای نخستین بار توسط کارشناسان و متخصصان داخلی این شرکت و با ضریب موفقیت و ایمنی بالایی به اتمام رسید .

د انصاری نیک ادامه داد : در انجام عملیات اجرایی این رویداد بزرگ بیش از ۴۰۰ نفر نیرو علاوه بر کارکنان ستادی و عملیاتی مشارکت داشتند که بالای ۷۰درصد این افراد از نیروهای بومی منطقه بودند ‌.

مدیرعامل پتروشیمی مرجان تصریح کرد : در این فرآیند تخصصی که با کار جهادی و تفکر تیمی و با تکیه توان داخلی نیروهای کارآزموده و باتجربه این مجتمع آغاز شد تمامی واحدهای تولیدی و خدماتی در قالب ۳۰۰ هزار نفر ساعت با ۵۲۳۲ دستور کار اصلاحی و پیشگیرانه که از این مجموع دستور کار ۹۸۳ دستور در واحد ASU و ۴۲۴۹ دستور کار در واحد متانول برای اولین بار به صورت همزمان تعمیرات اساسی شدند .

 انصاری نیک اضافه کرد : عملیات OVERHAUL پتروشیمی مرجان در شرایطی انجام شد که تهدیدات ناشی از بیماری کرونا از یک سو و از جانب دیگر تحریم های ظالمانه دشمنان علیه کشورمان وجود داشت با این وصف متخصصان داخلی باتوان مضاعف و اراده‌ ای راسخ و احساس مسئولیت بالا پای کار آمدند و با انجام موفق این عملیات بزرگ افتخار آفرینی کردند .

مدیر عامل پتروشیمی مرجان در ادامه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای رفع موانع و گلوگاه های تولید با هدف دستیابی به ظرفیت کامل اسمی پرداخت و در این خصوص به اصلاح و تعویض خط PRG به عنوان اصلی ترین محور تعمیرات اساسی این دوره اشاره و تاکید کرد :در پروژه تعویض خط PRG، مجموعا 5500 نفر-روز نیروی اجرایی، معادل 65000 نفر ساعت در دو شیفت و به صورت 24 ساعته، وظیفه اجرای عملیات تعویض و نصب خط PRG را بر عهده داشتند.

وی همچنین در این ارتباط گفت : روزانه به طور میانگین 30 نفر نیروی ستادی کارفرما وظیفه پشتیبانی فنی مهندسی عملیات اجرایی را بر عهده داشتند.

انصاری نیک ادامه داد : در این پروژه، خط قدیمی با وزنی بالغ بر 220 تن، در 32 قطعه، از موقعیت ریفورمر خارج گردید و سپس با قطعات طراحی و ساخته شده ی جدید جایگزین شدند که مجموعا شامل 37 سرجوش24اینچ16سرجوش6اینچ312سرجوش1.5اینچ28سرجوش1اینچ و معادل 1480اینچ قطر جوشکاری بودند.

به این ترتیب یک گلوگاه اساسی تولید با 100 درصد ظرفیت که بواسطه شرایط طراحی و نصب خط قدیمی بوجود آمده بود، رفع گردد و ان‌شاالله در سال جهش تولید، این مهم در شرکت پتروشیمی مرجان با تولید در ظرفیت اسمی محقق گردد.

مدیر عامل پتروشیمی مرجان در پایان از همه دست اندرکاران و مدیر ان محترم مجتمع وتمامی مدیران ستادی وپشتیبانی و بخصوص همکاری مضاعف مدیریت شرکت پتروشیمی دماوند تشکرو قدر دانی نمودو اظهار امیدواری کرد که این اقدام سرآغازی باشد برای درخشش بیش از پیش موفقیت های شرکت پتروشیمی مرجان در تحقق اهداف متعالی خویش باشد.

پیام قدر دانی مدیر عامل بمناسبت  پایان موفق عملیات تعمیرات اساسی در پتروشیمی مرجان

    لیس للانسان الا  ما سعی

خدای بزرگ را حمد و سپاس  می گویم که به ما توفیق داد تا در اقدامی بایسته و منسجم در راستای تحقق بخشی به منویات مقام عظمای ولایت مبنی بر "جهش تولید  " رویداد بزرگ عملیات 《 تعمیرات اساسی》 پتروشیمی مرجان را با اتکا به توانمندی، همت و تلاش شبانه روزی همکاران خدوم در نهایت دقت و هوشمندی و نیز رعایت اصول و الزامات ایمنی و زیست محیطی برای دستیابی به ظرفیت اسمی تولید با موفقیت تمام به انجام رسانیم  .
بی شک این دستاورد بزرگ و پر اهمیت برگ زرینی بر خودباوری صنعتگران ایران عزیزخواهد افزود و الگویی بیادماندنی از همت و مجاهدت فرزندان برومند میهن را در عرصه تولیدو صادرات به یادگار خواهد گذاشت .
 اینجانب با ابراز قدردانی صمیمانه از همه ی  دست اندرکاران ،مدیران و کارکنان پتروشیمی مرجان و شرکت های پیمانکاری ، کوشش‌های  یکایک عزیزان را در تحقق اهداف این پروژه ی  مهم ارج میگذارم و با عرض خداقوت و خسته نباشید به شما همسنگران سختکوش در خانواده پتروشیمی مرجان آرزومند سلامت و بهروزی تان از درگاه خداوند متعال هستم .

سپهدار انصاری نیک
مدیر عامل

 

 

تعداد بازدید : ۱,۱۱۸