سرمایه‌گذاری مشترک چین و برونئی در صنعت پتروشیمی

سرمایه‌گذاری مشترک چین و برونئی در صنعت پتروشیمی
(سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹) ۰۹:۵۴

مدیرعامل سرمایه گذاری مشترک چین و برونئی در حوزه پتروشیمی موسوم به هانگی اینداستریز معتقد است که این سرمایه‌گذاری سبب رونق اقتصاد برونئی شده است.

به گزارش نیپنا به نقل از ماکائو بیزینس، چن لیانکای به خبرگزاری رسمی شین‌هوا با بیان اینکه این سرمایه‌گذاری مشترک چین و برونئی، به اقتصاد برونئی کمک کرده است، گفت: سال 2020 میلادی برای ما سالی بی‌سابقه و پر از چالش و در عین حال منحصر به فرد بود.

وی افزود: در پایان سال 2019 و عملیات در مجتمع پتروشیمی خود واقع در شهرک صنعتی پولائو موارا بسار (PMB) برونئی را آغاز کردیم و در سال 2020 میلادی با شیوع ویروس همه‌گیری جهانی کووید-19 (کرونا) روبه‌رو شدیم.

مدیرعامل هانگی اینداستریز تصریح کرد: با وجود چالش‌های ناشی از کرونا، تولید خود در سال 2020 میلادی را در سطح بالا حفظ و بیش از 6.38 میلیون تن انواع فرآورده‌ نفتی و 1.7 میلیون تن فرآورده‌ پتروشیمی صادر کردیم و درآمد خود را افزایش دادیم.

لیانکای ادامه داد: ارزش فروش ما به 3.5 میلیارد دلاردر کل سال رسید و این رقم به‌طور مستقیمً به رشد تولید ناخالص داخلی برونئی در سال 2020 کمک کرد.

صنایع هانگی یک سرمایه‌گذاری مشترک بین گروه ژی‌جیانگ هنگی چین و دامای هانگی، شرکت تابعه زیر نظر صندوق سرمایه‌گذاری توسعه راهبردی دولت برونئی است که به ترتیب 70 و 30 درصد سهام این شرکت مشترک را را در اختیار دارند.

هانگی حدود 3.45 میلیارد دلار در نخستین مرحله پروژه ساخت مجتمع پالایش و پتروشیمی خود در برونئی سرمایه گذاری کرد که در نوامبر 2019 به بهره‌برداری کامل رسید و سرمایه‌گذاری 13.654 میلیارد دلاری آمریکا در مرحله دوم پروژه یادشده منتظر چراغ سبز دولت این کشور آسیایی است.

تعداد بازدید : ۱,۴۹۴