حمایت مجلس از تکمیل زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی

(چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹) ۱۰:۲۳

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت تکمیل زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی گفت: مجلس آماده هرگونه حمایت از توسعه متوازن صنعت پتروشیمی است.

قاسم ساعدی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار نیپنا با اشاره به جایگاه صنعت پتروشیمی در اقتصاد کشور، گفت: خوشبختانه ایران به قطب پتروشیمی منطقه به‌ویژه خاورمیانه تبدیل شده است و در برنامه ششم توسعه، دولت و بخش خصوصی ملزم به رونق و توسعه پتروشیمی‌ها در تمام ابعاد شده‌اند.

نماینده دشت آزدگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران روند بسیار خوبی را همسو با رونق صنعت پتروشیمی داشته است، افزود: ارزآوری و اشتغال‌زایی از جمله دستاوردهای ارزشمند صنعت پتروشیمی برای کشور است، در حالی که این صنایع مانند بسیاری از بخش‌های اقتصادی کشور با تحریم‌های ناجوانمردانه مواجه شده‌اند.

وی با تاکید بر ضرورت گسترش صنایع میان دستی و پایین‌دستی پتروشیمی، تصریح کرد: مجلس از توسعه متوازن صنعت پتروشیمی ایران حمایت می‌کند، زیرا پتروشیمی با تمام نقش مهمی که در رشد اقتصادی کشور بازی می‌کند می‌تواند به محور درآمدزایی و اشتغال‌زایی در ابعاد مختلف برای کشور تبدیل شود.

ساعدی عنوان کرد: تقویت و توسعه پتروشیمی‌ها  با توجه به برنامه ریزی  های انجام شده در جهش های دوم و سوم صنعت ضروری است، زیرا با ایجاد تنوع در تولید محصولات مختلف پتروشیمی، افزون بر تامین کامل نیازهای کشور، این صنعت پویا ‌می تواند ارزش افزوده مطلوبی را به همراه داشته باشد.

تعداد بازدید : ۱,۶۵۰