روند بهبود تقاضای اتانول با ساخت واکسن‌های کرونا شتاب می‌گیرد

(سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹) ۱۱:۲۳

مدیر برنامه توسعه بازار جهانی اتانول گفت: تایید واکسن‌های کرونا سبب شتاب در روند بهبود تقاضای جهانی برای اتانول می‌شود.

به گزارش نیپنا به نقل از خبرگزاری پلاتس، برایان هلی، مدیر برنامه توسعه بازار جهانی اتانول با همکاری شورای غلات ایالات متحده آمریکا گفت: تأیید واکسن‌های کرونا می‌تواند چشم‌انداز روند بهبود سریع تقاضا برای اتانول را بهبود بخشد.

وی افزود: تقاضای جهانی برای اتانول صنعتی آمریکا که در ماه آوریل به شدت کاهش یافت و پس از آن شاهد رشدی دوباره در نیمه دوم سال 2020 بود، احتمال می‌رود تا سه ماه سوم سال 2021 میلادی ادامه یابد.

تقاضا برای اتانول در آمریکا و دیگر کشورها در پی محدودیت‌های و قرنطینه‌ها برای مقابله با شیوع ویروس کووید-19 (کرونا) به یکباره در اوایل سال 2020 میلادی سقوط کرد، در پی وقوع این شرایط مصرف بنزین که اتانول هم در آن مخلوط می‌شود محدود شد.

در ماه آوریل، فعالیت مجتمع‌های اتانول آمریکا پس از محدودیت‌های ناشی از قرنطینه به‌طور کلی متوقف شد و بیش از 50 درصد از کل ظرفیت خود را به حال تعلیق درآوردند.

با این حال، تولید این محصول در مسیر بهبود است.

براساس اعلام آژانس بین المللی انرژی، انتظار می‌رود تولید اتانول آمریکا در بازه زمانی سال 2021 تا 2022 به 55 تا 58 میلیارد و لیتر برسد، در حالی که این مقدار در دوره برسی یک ساله در سال 2020 با 12 درصد کاهش به 52 میلیارد لیتر رسید.

تعداد بازدید : ۱,۸۳۹