افتتاح فاز دوم پتروشیمی ایلام نوید بخش اشتغال زایی

(پنج شنبه ۴ دی ۱۳۹۹) ۰۹:۲۳

نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: افتتاح فاز دوم پتروشیمی ایلام نوید بخش توسعه متوازن و نیز اشتغالزایی است.

نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار نیپنا اظهارکرد: با افتتاح فاز دوم پتروشیمی ایلام شاهد حضور هرچه بیشتر نیروهای بومی در این صنعت هستیم و با راه‌اندازی پتروشیمی ایلام و دریافت گاز مایع (ال‌پی‌جی) توسط آن شرکت، مقدار آلودگی ناشی از سوختن گازهای ارسالی به مشعل در شرکت پالایش گاز ایلام به‌طور قابل توجهی کاهش می‌یابد.

علی اکبر بسطامی، نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی در این باره گفت: با توجه به اینکه ایلام جزو شهرهایی است که در طول هشت سال جنگ تحمیلی به طور مستقیم درگیر جنگ بود، از توسعه لازم برخوردار نبوده و زیرساخت‌های توسعه در این منطقه وجود نداشته است، از این رو چنین طرح‌هایی می‌تواند در روند توسعه این منطقه و افزایش اشتغال موثر باشد.

بسطامی، مدیریت بر منابع نفت و گاز را حق مردم استان ایلام دانست و تاکید کرد: مطالبه به حق مردم ایلام این است که از ظرفیت نیروی انسانی متخصص و تحصیل کرده بومی برای مدیریت منابع خدادادی استفاده شود.

نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با راه‌اندازی پتروشیمی ایلام و دریافت گاز مایع (ال‌پی‌جی) توسط آن شرکت، مقدار آلودگی ناشی از سوختن گازهای ارسالی به مشعل در شرکت پالایش گاز ایلام به‌طور قابل توجهی کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه این پروژه با تکیه بر توان داخلی ساخته شده که باید برای خدمت رسانی بیشتر به مردم ایلام مورد بهره‌برداری قرار گیرد، گفت: هرجا که متکی به دانش جوانان انقلابی، مدیران و دست‌اندرکاران توانمند بودیم، موفقیت‌های خوبی حاصل شده است، بنابراین با هم‌افزایی و دانش مبتنی بر آموزه‌های دینی و بهره‌گیری از نیروهای متخصص و کارآمد می‌توان کشور را در زمینه‌های مختلف اداره کرد.

تعداد بازدید : ۲,۴۱۵