با افتتاح طرح سولفات پتاسیم پتروشیمی ارومیه

پتروشیمی ارومیه، مرکز توسعه صنایع پایین دستی در آذربایجان غربی می شود

(پنج شنبه ۴ دی ۱۳۹۹) ۰۹:۴۴

نماینده مردم ارومیه در خانه ملت: استان آذربایجان‌غربی و شهر ارومیه به بزرگترین مرکز توسعه پایین دستی پتروشیمی، هلدینگ پترول تبدیل می شود.

روح الله حضرت پور، نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار نیپنا به بهره برداری از طرح سولفات پتاسیم پتروشیمی ارومیه اشاره کرد و گفت: این طرح که با همت متخصصان ایرانی ساخته شده و در راستای تکمیل زنجیره ارزش و توسعه صنایع پایین دستی است، طرح بسیار ارزشمندی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه افتتاح چنین طرح‌هایی می‌تواند به افزایش اشتغال به ویژه برای افراد بومی منجر شود، افزود: افتتاح طرح‌های توسعه‌ای بوسیله متخصصان ایرانی، هم منافع داخلی در بر خواهد داشت و هم ارزآوری و جلوگیری از خروج سرمایه‌های کشور را در شرایط تحریمی کنونی در پی دارد.

حضرت پور با بیان اینکه در نشست‌های گذشته در شرکت پتروشیمی ایرانیان (پترول) مقرر شده بود که آذربایجان‌غربی و شهر ارومیه به عنوان مقصد بزرگترین مجموعه پایین دستی پتروشیمی این هلدینگ انتخاب شود، تصریح کرد: صنعت پتروشیمی از پیشگامان اقتصاد مقاومتی است که با حرکت در این مسیر کارنامه‌ای خوبی ثبت کرده است.

نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: نتیجه طرح‌های مختلف پتروشیمی که در سال‌های اخیر افتتاح شده با رشد و تنوع تولید و همچنین صادرات برای اقتصاد کشور همراه بوده است که امیدواریم طرح سولفات پتاسیم پتروشیمی ارومیه نیز منافع اقتصادی و اجتماعی در برداشته باشد.

 

تعداد بازدید : ۲,۴۵۷