جهش 48 هزار و 459 واحدی شاخص در آخرین روز معاملاتی هفته

(چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹) ۱۳:۴۰

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه با افزایش 48 هزار و 459 واحد روبه‌رو شد.

به گزارش خبرنگار نیپنا، شاخص بورس تهران روز جاری نیز همانند روزهای این هفته مثبت شد به طوری که شاخص کل در پایان معاملات با افزایش 48 هزار و 459 واحد به رقم یک‌میلیون و 345 هزار و 406 واحد رسید.

شاخص کل بورس با معیار هم‌وزن امروز 6 هزار و 699 واحد افزایش یافته و به رقم 381 هزار و 369 واحد رسید و ارزش روز بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 185 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از 7.5 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 1.1 میلیون نوبت معامله و به ارزش 9 هزار و 186 میليارد تومان داد و ستد کردند.

اگر ارزش معاملات فرابورس را که امروز به 13 هزار و 825 میلیارد تومان رسید را هم درنظر بگیریم، ارزش معاملات امروز بورس اوراق و فرابورس ایران به بیش از 23 هزار و 11 میلیارد تومان افزایش یافت.

امروز همه شاخص‌های بورس سبزپوش بوده و افزایش یافتند. به گونه‌ای که شاخص کل بورس و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی هرکدام 3.7 درصد رشد کردند.

همچنین شاخص کل بورس در معیار هم‌وزن و شاخص قیمت با معیار هم‌وزن هرکدام 1.7 درصد رشد کردند و شاخص آزاد شناور 3.2 درصد، شاخص بازار اول بورس 4.2 درصد و شاخص بازار دوم بورس 3 درصد نسبت به روز قبل افزایش یافت.

امروز نمادهای تأثیرگذار در شاخص بورس شامل پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه، ملی مس، شستا، گل گهر، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین و ایران خودرو بوده‌اند و نمادهای پرتراکنش در بورس تهران شامل ایران خودرو، زرماکارون، تأمین سرمایه امین، سرمایه‌گذاری سیمان تأمین، تولید نیروی برق آبادان، صنعتی باما و بهساز کاشانه تهران بودند.

همچنین در فرابورس ایران نیز امروز روند رو به رشد شاخص را شاهد بودیم، به گونه‌ای که شاخص کل فرابورس در پایان معاملات با افزایش 298 واحد به رقم 16 هزار و 646 واحد رسید و ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران بیش از یک‌میلیون و 132 هزار میلیارد تومان شد.

امروز معامله‌گران در فرابورس ایران بیش از 2.9 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 767 هزار معامله و به ارزش 13 هزار و 825 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

بر اساس این گزارش ، نمادهای ذوب‌آهن اصفهان، صباتأمین، فولاد هرمزگان، پتروشیمی تندگویان، صنعتی مینو، سنگ‌آهن گهرزمین، مدیریت انرژی امید تابان هور به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

نمادهای پرتراکنش در فرابورس ایران شامل برق و انرژی پیوندگستر پارس، سرمایه‌گذاری پویا، پتروشیمی ارومیه، صنایع لاستیک یزد، کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، توسعه مسیر برق گیلان و تهیه و توزیع غذای دناآفرین فدک بوده‌اند.

تعداد بازدید : ۱,۱۷۷