رشد 23 هزار و 110 واحدی شاخص بورس تهران

(سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹) ۱۵:۰۵

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز 23 هزار و 110 واحد افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار نیپنا روند رشد شاخص روز جاری نیز ادامه داشت و شاخص کل در پایان معاملات امروز با افزایش 23 هزار و 110 واحد به رقم یک میلیون و 296 هزار و 956 واحد رسید.

امروز همچنین شاخص کل بورس با معیار هموزن با افزایش 4 هزار و 595 واحد به رقم 374 هزار و 744 واحد رسید و ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 4 میلیون و 930 هزار میلیارد تومان رسید و معامله‌گران در بورس تهران بیش از 10.2 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب یک میلیون و 167 هزار معامله و به ارزش 11 هزار و 694 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

اگر ارزش معاملات فرابورس را هم در نظر بگیریم که بیش از 7 میلیون 913 هزار میلیارد تومان رسید مجموع ارزش بورس و فرابورس به بیش از 19 هزار و 400میلیارد تومان رسید.

امروز همه شاخص‌های بورس به جزء شاخص بازار دوم مثبت و رو به رشد بودند، به گونه‌ای که شاخص کل بورس و نیز شاخص قیمت سهام با معیار وزنی ـ ارزشی هر کدام 1.8 درصد نسبت به روز قبل رشد داشتند.

همچنین شاخص کل بورس با معیار هموزن و شاخص قیمت با معیار هموزن هر یک 1.2 درصد افزایش یافتند و شاخص آزاد شناور 2.3 درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس 3.7 درصد افزایش یافت اما شاخص بازار دوم که معاملات عمده در آن انجام می‌شود امروز .0.68 درصد کاهش یافت

امروز نمادهای شاخص شامل فولاد مبارکه، ملی مس ایران، پتروشیمی خلیج‌فارس، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، گل‌گهر و پالایش نفت اصفهان بوده‌‌اند و در جهت دیگر با باز شدن نماد شستا بیشترین اثر کاهش در شاخص را بازی کرده است.

نمادهای پرتراکنش امروز در بورس تهران شامل شستا، زامیاد، ایران‌خودرو، سرمایه‌گذاری سیمان تأمین، فولاد مبارکه، بهسازکاشانه تهران، تأمین سرمایه امین بوده‌اند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل 251 واحد رشد کرد و به رقم 16 هزار و 348 واحد رسید.ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 112 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران در فرابورس ایران بیش از 2.5 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 685 هزار فقره معامله و به ارزش 7 هزار و 813 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

نمادهای شاخص‌ساز بورس شامل صبا تأمین، فولاد هرمزگان، ذوب‌آهن، پتروشیمی تندگویان، پلیمر آریا ساسول،‌نیروی برق دماوند و مدیریت انرژی تابان‌حور بوده است.

نمادهای پر تراکنش در فرابورس ایران شامل صنایع لاستیک یزد، سرمایه‌گذاری پویا، انرژی پیوندگستر پارس، پتروشیمی ارومیه، کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، توسعه مسیر برق گیلان و تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک بوده‌اند.

تعداد بازدید : ۱,۲۱۳