افزایش تقاضای صنعت پتروشیمی چین برای گاز مایع

افزایش تقاضای صنعت پتروشیمی چین برای گاز مایع
(سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹) ۱۱:۳۶

تقاضای صنایع پتروشیمی چین برای گاز مایع (ال‌پی‌جی) تا سال 2022 سالانه 10 میلیون تن افزایش می‌یابد.

به گزارش نیپنا به نقل از آرگوس مدیا، واردکنندگان کلیدی گاز مایع چین اعلام کردند که انتظار می‌رود صنعت رو به توسعه پتروشیمی چین تا سال 2022 میلادی حدود سالانه 10 میلیون به تقاضای گاز مایع خود بیفزاید.

صنعت پتروشیمی چین در پی توسعه و ایجاد ظرفیت‌های جدید اتیلن کراکر و پروپان هیدروژن‌زدایی شده، به بزرگترین مصرف کننده گاز مایع تبدیل شده است، در عین حال پروژه‌های پتروشیمی بیشتری برای سال جاری و آینده میلادی راه‌اندازی می‌شود.

صنعت پتروشیمی چین در سال 2019 میلادی نیمی از واردات گاز مایع و نیمی از واردات 9 ماه سال جاری میلادی را به خود اختصاص داد.

بر اساس تحلیل‌های مؤسسه آرگوس، بخش کوچکی از واردات گاز مایع واحدهای پتروشیمی به بازار عمده فروشی فروخته می‌شود.

لیانگ بین در کنگره تجارت نفت و گاز چین اعلام کرد: راه‌اندازی 12 پروژه پتروشیمی شامل هفت واحد هیدروژن‌زدایی پروپان و پنج اتیلن کراکر، در بازه زمانی 2020 تا 2021 میلادی سالانه 9 میلیون و 650 هزار تن تقاضای اضافه برای گاز مایع ایجاد می‌کند که با وجود افزایش ظرفیت پالایش داخلی بخش عمده آن نیز باید وارد شود.

تقاضای چین برای پروپان به دلیل شرایط ضعیف بازارهای بنزین سریعتر از بوتان در حال افزایش است وانتظار می‌رود تقاضای شدید ازسوی صنعت پتروشیمی چین تقاضا برای گاز مایع را در سال 2022 میلادی به سالانه 30 میلیون تن برساند.

چین در سال 2019 میلادی 20 میلیون و 500 هزار تن و در بازه زمانی ژانویه تا سپتامبر امسال 14 میلیون و 400 هزار تن گاز مایع وارد کرده است.

تعداد بازدید : ۲,۱۲۹