توقف شاخص در کانال یک میلیون و 300 هزار واحد

(سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹) ۱۳:۴۲

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 34 هزار و 847 واحد روبرو شد و به رقم یک میلیون و 301 هزار و 739 واحد رسید.

به گزارش خبرنگار نیپنا، روز جاری شاخص بورس تهران بازهم نزولی بود و شاخص کل با کاهش 34 هزار و 847 واحد به رقم یک میلیون و 301 هزار و 739 واحد رسید. و شاخص کل بورس با معیار هم‌وزن نیز نسبت به روز قبل 2.6 درصد کاهش یافته و با کاهش 4 هزار و 55 واحد به رقم 380 هزار و 281 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران که حدود دو ماه پیش به مرز 7 میلیون میلیارد تومان رسیده بود، امروز به 4 میلیون و 949 هزار میلیارد تومان رسید و معامله گران در بورس تهران بیش از 5 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 547 هزار نوبت معامله و به ارزش 4 هزار و 391 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همچنین شاخص کل بورس با معیار هم وزن و شاخص قیمت سهام با معیار هم وزن هر کدام 1.1 درصد کاهش یافتند. شاخص آزاد شناور 2.3 درصد افت کرد، شاخص بازار اول بورس 3.3 درصد کاهش یافته و شاخص بازار دوم بورس 1.6 درصد افت کرد.

امروز نمادهایی که در گذشته شاخص‌ساز بودند، در کاهش شاخص کل مؤثر بوده، به طوری که نمادهای فولاد مبارکه، ملی مس، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، پالایش نفت اصفهان، سرمایه گذاری امید، گل گهر و پالایش نفت تهران به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص کل بورس را داشته‌اند.

نمادهای پرتراکنش در بورس تهران امروز شامل ایران خودرو، سرمایه‌گذاری سیمان تأمین، تأمین سرمایه امین، فولاد مبارکه اصفهان، زرماکارون، نیروی برق آبادان و ملی مس بودند.

در فرابورس ایران هم امروز تعریف آن چنانی نداشته، به گونه‌ای که شاخص کل فرابورس با کاهش 290 واحد به رقم 16 هزار و 179 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 84 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله گران در فرابورس ایران بیش از 1.2 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 341 هزار نوبت معامله و به ارزش 2 هزار و 412 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

نمادهای سنگ آهن گهر زمین، پلیمر آریا ساسول، بانک دی، پتروشیمی مارون، پتروشیمی تندگویان، ذوب‌آهن و فولاد هرمزگان، به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای پرتراکنش در فرابورس شامل مسیر برق گیلان، تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک، پلیمر اریا ساسول، رایان هم‌افزا، شیر پاستوریزه پگاه گیلان، شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه و ذوب‌آهن اصفهان بودند.

تعداد بازدید : ۱,۵۴۶