آغاز به کار کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاند های پلیمری

آغاز به کار کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاند های پلیمری
(چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹) ۱۱:۲۵

پنجمین کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاند های پلیمری با تاکید بر لزوم بهره گیری از دانش و علم روز جهان آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار نیپنا پنجمین کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاند های پلیمری صبح امروز چهارشنبه( 30 مهرماه )به صورت مجازی آغاز بکار کرد و طی دو روز در قالب 8 پنل موضوعاتی چون مشکلات صنایع تکمیلی، مشکلات و نیازهای صنعت پتروشیمی، صادرات به عنوان یکی از مهمترین مباحث فعلی کشور و صنعت، آینده پژوهشی صنعت مستربچ و کامپاند، نوآوری ها، افزودنی ها و در انتها در مورد مسائل مرتبط با ماشین آلات و تجهیزات جانبی صنعت کامپادینگ {آمیزه سازی} مورد برسی قرار خواهد گرفت.

در آییین گشایش پنجمین کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاند های پلیمری بهمن عشقی دبیرکل اتاق تهران مشکلات اقتصادی کنونی را تشریح کرد و گفت: علاوه بر تحریم های بین المللی و کمبود برنامه ریزی اقتصادی با مشکل شیوع ویروس کرونا نیز مواجه هستیم که اقتصاد جهانی را مختل کرده است.

وی در مورد نقاط مثبت اقتصاد کنونی کشور نیز خاطرنشان کرد: ایران به لحاظ اقتصادی در حال گذر است و در صورت بروز امکانات می تواند ابزار جهش را فراهم کند. لایه عظیمی از متخصصین در آموزش آعالی تربیت شده است که این حجم از آموزش دیدگان دانشگاهی در دنیا کم سابقه است .

دبیرکل اتاق تهران ادامه داد: در سال های آتی وارد مرحله ای خواهیم شد که رشد اقتصادی متناسب با توسعه ایران خواهد بود و آینده روشنی برای اقتصاد کشور قابل تصور است .

وی تصریح کرد: امروز جامعه به این نتیجه رسیده است که علم سبب نجات و اسباب توسعه کشور است.

بر اساس این گزارش ، در ادامه این همایش مجازی، امید کوشکی رییس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند هدف از این کنفرانس را برقراری پل ارتباطی بین تامین کنندگان و مصرف کنندگان مستربچ و کامپاند عنوان کرد و گفت: از چهار انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن، انجمن نساجی، انجمن سیم و کابل و مصرف کنندگان مستربچ و کامپاند در حوزه خودرو { به طور خاص ساپکو} دعوت به عمل آوردیم که بخش اختصاصی خود را داشته باشند و امیدواریم با نیازهای این صنایع هر چه بیشتر آشنا بشویم.

کوشکی ادامه داد: بخشی مختص پتروشیمی ها اختصاص دادیم که از دو جنبه، مستربچ های وان پک ، معرفی پتروشیمی کره جنوبی و به صورت مشخص برند LG به عنوان یک الگوی مناسب از همکاری بین صنایع بالادست و پتروشیمی ها با صنعت کامپاندسازی و مستربچ است.

همچنین حسین نازک دست، دبیرکمیته علمی کنفرانس این دوره کنفرانس را عمل گراتر معرفی کرد و گفت: تلاش کردیم تا در این دوره جنبه های اقتصادی و فنی با توجه بیشتر تجزیه و تحلیل شود و راهکارهای برقراری ارتباط بیشتر و نزدیکتر با نهادهای زیربط بررسی می شود. امیدوارم که با تبادل اطلاعات و تجارب در این وبینار بتوانیم نقش سازنده در صنعت کامپاند و مستربچ داشته باشیم

تعداد بازدید : ۱,۹۵۸