کاهش شاخص در آخرین روز معاملاتی هفته

کاهش شاخص در آخرین روز معاملاتی هفته
(چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹) ۱۳:۳۹

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 19 هزار و 43 واحد روبرو شد.

به گزارش خبرنگار نیپنا، بورس تهران در آخرین روز معاملاتی هفته افت شاخص را رقم زد و شاخص با کاهش 19 هزار و 43 واحدی به رقم یک میلیون و 560 هزار و 633 واحد رسید.

همچنین شاخص کل بورس با معیار هم وزن با کاهش 2 هزار و 488 واحد به رقم 411 هزار و 906 واحد رسید و ارزش روز بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از 5 میلیون و 904 هزار میلیارد تومان رسید که اگر ارزش معاملات فرابورس را که امروز به 3 هزار و 467 میلیارد تومان رسید را در نظر بگیریم، ارزش معاملات بورس اوراق بهادار و فرابورس امروز به بیش از 12.6 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 6.6 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب 1.1 میلیون نوبت معامله و به ارزش 9 هزار و 288 میلیارد تومان رسید.

امروز همه شاخص‌های بورس قرمزپوش بودند به گونه‌ای که شاخص کل بورس نسبت به روز قبل 1.2 درصد کاهش یافت. شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی 1.2 درصد افت کرد و شاخص کل بورس با معیار هم وزن و شاخص قیمت با معیار هم وزن هر کدام 6 دهم درصد کاهش یافتند. شاخص آزاد شناور 1.2 درصد افت کرد، شاخص بازار اول بورس 1.8 درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس تنها 29 صدم درصد کاهش یافت.

امروز نمادهای پالایش نفت اصفهان، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین و پالایش نفت تهران بیشترین اثر تقویتی در شاخص را داشتند و نمادهای فولاد مبارکه، ملی‌مس، گل‌گهر و ایران خودرو به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند و نمادهای پربیننده شامل ایران خودرو، بانک ملت،‌پالایش نفت تهران، ملی‌مس ایران ، بانک تجارت، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه، بودند.

همچنین در فرابورس ایران شاخص کل در پایان معاملات با عقب نشینی 198 واحد به رقم 18 هزار و 74 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 211 هزار میلیارد تومان رسید و معامله‌گران در فرابورس ایران بیش از 1.8 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب 752 هزار معامله و به ارزش 3 هزار و 467 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای فرابورس و نیروی برق دماوند بیشترین اثر تقویتی بر روی شاخص فرابورس را داشتند و بر عکس نمادهای آریاساسول سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، صباتامین، ذوب‌آهن و پتروشیمی تندگویان بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشتند.

نمادهای مورد علاقه معامله‌گران در فرابورس شامل ذوب‌آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، سرمایه‌گذاری صباتامین، پلیمر آریاساسول، توسعه و عمران استان کرمان، سرمایه‌گذاری پویا و سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی بوده‌اند.

تعداد بازدید : ۱,۸۹۱